Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Miért nem találok...

Segítség! Miért nem találok sehol vadászgörit? (lent)

Figyelt kérdés
szóval, régóta nagy vágyam egy vadászgörény. hajdú-bihar megyében lakom, de egyszerűen sehol nem találok! nézegetem a hirdetéseket, ha találok is, mind ilyen 4 éves. én pedig kölyköt szeretnék. a szüleim nem fognak elmenni 200 kilométereket érte :( segítsetek! nem kell hogy tenyésztőtől legyen, csak házikedvencnek tartanám. nem tudtok véletlenül a közelben kölyköket? nagyon megkösszöném a segítséget :(

2012. máj. 13. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Ha már nem vagytok képesek elmenni egy tenyésztőhöz venni,akkor inkább ne is legyen!!ha egy szar szaporítótól vesztek 99% h ráfáztok és több ezreket kell még az állatorvosnál hagyni emiatt!ha tenyésztőtől veszel,attól még ugyan úgy lehet hobbi állat,csak legalább tudod,h jó vérvonalú,egészséges görit veszel..
2012. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
bocs már, hogy ilyen benzinárak mellett nem megyünk el 400 km-re ahol normális tenyésztő van! mondtam olyat hogy szaporítótól veszek? hagyjuk már ezt a szaporító dolgot...
2012. máj. 13. 11:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát próbáltam neked keresni, de a legfiatalabb, amit találtam is már 2 éves. Van belenyugodsz, hogy idősebbet veszel, vagy ráveszed a szüleidet, hogy távolabbra is mehess (nem kell egészen Budapestig, közelebb is volt valahol), vagy vársz egy picit, hátha hirdetnek majd kölyköket is. Lehet, hogy már születtek eladó kisgörények, de még nem leválaszthatóak az anyjuktól, ezért csak később hirdetik :)
2012. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) ez a baj, hogy én is csak 2- vagy feletti éveseket találok. próbálom rávenni a szüleimet, most úgy néz ki hogy elmegyünk Miskolcig :) ott találtam kisgöriket :)
2012. máj. 13. 13:10
 5/9 anonim ***** válasza:
Mér?ha nem szaporítótól veszel akkor mégis kitől?:D tudod ezt nem kell kérdezni,ha nem tenyésztőtől akkor egyértelmű,h szaporítótól.mellesleg ott a vonat...
2012. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mellesleg Békéscsabán tudok tenyésztőt.
2012. máj. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mellesleg őt is tudom még ajánlani: [link]

Vagy Békéscsabán a Nightfall Hunters kennelt.

2012. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm !!
2012. máj. 14. 21:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy baj, ha nem bébigörényt szerzel be elsőnek. Ha megbízható helyről veszed/fogadod be a felnőtt görényt, kevesebb lesz vele a gondod valószínűleg. A kis görények harapnak, neked kell leszoktatni őket, ami fájdalmas, mert a tejfogaik élesek, és lehet, hogy még ahhoz vannak szokva, hogy a többi kis görénnyel játszanak (az ő bőrük pedig vastagabb, sokkal nagyobb a fájdalomküszöbük). Türelem kell hozzájuk, és nem teheted meg azt, hogy ketrecbe zárod hetekre, mert nem mersz hozzányúlni, amivel el is ásod a későbbi szelíd, ölgörény lehetőségét.

Azt ajánlom, hogy inkább próbálkozz idősebb görénnyel, és ne vidd rögtön haza, menj el ahhoz, aki el akarja adni/örökbe adni, ismerkedj meg az állattal, hogy szokjon kicsit (az enyém pl. velünk tündér, másokat viszont megcsipked rendesen, és idő kell neki, hogy megszokjon egy új embert), és ha utána is úgy döntesz, hogy szeretnéd, akkor hajrá. Én nem bántam meg, hogy görény-gyerekem lett. ;)

2012. máj. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!