Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért mondják, hogy a törpenyú...

Miért mondják, hogy a törpenyúllal sok gond van? Mi vele a gond?

Figyelt kérdés

2012. máj. 27. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy hely kell neki. Rendszeresen állatorvoshoz kell vinni az oltások miatt. Vigyázni kell mit adsz neki enni. Fokozatosan kell a zöldségekhez, gyümölcsökhöz szoktatni.

Nem biztos hogy szelíd lesz. Lehet nem lesz szobatiszta. Mindent megrág, az asztal lábát, szekrény szélét, ajtófélfát, felszedi a padlószőnyeget a szélénél. Ezért ezeket be kell ragasztani valmivel, és rendszeresen újraragasztgatni. Este kapar, rázza a rácsot. Ivaros nyuszi, főleg a bak büdös, ivartalanítás szinte kötelező nyuszinál, ami költséges.

2012. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
De végső soron minden állattal legalább ennyi baj van. Én például pont azt szeretem bennük, hogy kihívás biztosítani a lehető legjobb életet nekik. :) Mindig van mit tanulni róluk. :)
2012. máj. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sokat ki kell engedni, foglalkozni kell vele, oltani, odafigyelni, hogy ne rágjon meg mindent. Ez szerintem nem gond, hanem alap dolog. Viszont van két dolog, ami gondot tud okozni: sok nyuszit nem lehet leszoktatni az éjjeli ketrecrázásról, szóval lehet, hogy más helyiségbe kell tenni éjjelre a ketrecét. A másik, hogy néhány nyuszi felugrál a kanapéra/ágyra és lepisili, pedig egyébként szobatiszta. Ezt azért csinálják, mert ott érzik a legjobban az ember szagát és felül akarják jelölni, ivartalanítás után valószínű abbahagyják. Ettől függetlenül szerintem nagyon megéri törpenyulat tartani, nagyon ragaszkodóak tudnak lenni:). Viszont akinek az az elképzelése, hogy megveszi és majd ellesz magában, az másmilyen állatot válasszon vagy vegyen inkább plüssállatot..
2012. máj. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ez,hogy nagy hely,sok foglalkozás,állatorvoshoz hordás az oltás miatt,figyelni az etetésre,figyelni,hogy ne rágjon meg mindent szerintem se gond hanem alap dolog ha nyuszit akar valaki.:)

A többi meg már nyuszitól függ.Az enyém eddig egyszer ugrott fel az ágyra,pedig már itt van több mint egy éve velem egy szobába.:)

A ketrecet se rágja.

A szobatisztasággal voltak bajok,de már ez is megoldódott.

Szóval ezért nem értem/értettem,hogy miért írják itt egy páran mikor valaki a nyuszikról kérdez,hogy ne vegyél mert sok vele a gond.

Hát nekem nincs vele gondom.

2012. máj. 27. 18:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Sztem csak annyi, hogy ha valaki állatot vállal, tisztában kell lennie nem csak az előnyeivel, hanem a hátrányaival is. Mert van aki együtt tud élni ezekkel a hátrányokkal és van aki nem. Van olyan állat is amivel sokkal kevesebb "gond" van, mert jól elvan akkor is ha nem foglalkoznak vele annyit, és csendes. Pl teknős.

Nagyon sok ember van, akinek egy nyuszi egyszerűen sok lenne, és idegesítené a nyuszi szokása. Te is kifoghattál volna egy kaparós- rácsrázós nyuszit is. :)

2012. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, alap dolog, ha nyuszit akar valaki. De lehet hogy pont emiatt nem akar majd nyuszit valaki. :) Érted? Így értve van vele sok gond. Van aki vállalja az alap dolgokat=sok gondot, van aki nem.
2012. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Értem.Csak van,hogy valaki annyit kérdez,hogy mit vegyek?Felsorol x állatot.Erre 0indoklással annyit írnak rá,hogy nyulat ne sok vele a gond.

Ezért érdekelt az indok.

2012. máj. 27. 20:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Kifoghattam volna igen,a rácsrázó nyuszit.:D Ezért írtam,hogy ez (is) már inkább szerintem a nyuszitól függ.
2012. máj. 27. 20:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igazából csak azért nehézkes, mert pl a bogyóit is figyelni kell, ha 24 órán belül nem bogyózik, akkor rohanni az állatorvoshoz..

Illetve azén nyuszimnál nagyon nehéz volt megtalálni a megfelelő egyensúlyt a táp-zöldségek-széna között. volt, hogy 4 hónapig egy szál szénát sem evett, pedig nagyon minimális tápot kapott, zöldséget semmit. Vettem neki kb 7 márkájú szénát, egyik sem kellett... Fibreplex pasztával éltük túl ezt az időszakot.

2012. máj. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen velük túl sok gond csak oda kell figyelni a takarmányozásra. Minden újat fokozatosan adagolva kell adni.

Én szénára nem költöttem soha. Kimegyek a határba,kinézem a füvet, lekaszálom, és otthon csontra szárítom a napon.

Oltani se oltatom. Szúnyog mentes helyen van a szobában. Nekem az első nyuszim majdnem meghalt miután beoltattam. Soha többé nem tettem.

Amit viszont furcsállok a nyuszimba, hogy hiába veszem ki a kecóból, azonnal visszaugrik. Nem szeret a szobában lenni.

2012. máj. 28. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!