Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Legyen csíkos mókusom? Mit...

Lulu200 kérdése:

Legyen csíkos mókusom? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
A macskám meghalt, de apa nem akart még eggyet.... ezért új állat után néztem. Hát volt ez a cukormókus, ebbe anya beleegyezett, csakhogy nem volt sehol egy daram se. Ezért másik mókust (nem mintha a cukormóku mókus lenne...) választottam, a csíkos mókust.Van hely nálunk sok, de egy takarító jár hozzánk, és nem tudom mit csinálna szegény móku a poszivóval... nem tudom mejiket sjamáljam jobban, a mókust, vagy a porszívót.... XD
2012. jún. 5. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi köze a mókusnak a porszívóhoz?
2012. jún. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
És mi köze a "meLYiket" szónak a J-hez?
2012. jún. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jól van na.... 12 vagyok....
2012. jún. 5. 21:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy vicc volt de nem érted... de lécci válaszoljatok a kérdésre, mert az nem vicc...
2012. jún. 5. 21:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Elsőben tanítanak írni,te kb hatodikos vagy.:DD


Mi köze a kettőnek egymáshoz?Félsz,hogy megrémül a mókus?

2012. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


A takarító nem gond, csak ne akkor engedd ki az állatot, amikor ott van. A porszívót megszokja.


A macska nem elég tapasztalatnak egy csíkos mókushoz. Az a baj velük, hogy alapból nem szelídek, hanem szelídíteni kell őket. Ha nem volt előtte még hasonló kisállatod, akkor egyáltalán nem ajánlom neked a csíkos mókust. Nem egy könnyen kezelhető állatka, mert rettenetesen okos és erőszakos. A miénk teljesen szelíd, de sokféle rágcsálónk volt előtte. Egyszerűen meg kell tanulnod, hogyan közeledj egy ilyen típusú állatka felé. Ráadásul a csíkos mókusok egy évben egyszer, tavasszal, megkergülnek, ilyenkor van a párzási időszakuk. Ilyenkor sokkal óvatosabban kell velük bánni, mert idegesebbek, agresszívabbak lesznek.

Azoknál, akik tapasztalat nélkül, fiatalon vesznek csíkosmókust, mert az milyen szép és aranyos, az szokott történni, hogy a mókus harapós lesz és nem lehet kiengedni és simogatni. Komolyan mondom, ne vágj bele szerintem.


A cukormókus talán jó lenne. De róla tudnod kell, hogy éjszakai állat. Én nem szeretem őket mondjuk, mert ijesztőek nekem. Volt egy pár csúnya kalandom velük, mert olyanok, hogy szeretnek bekuckózni a puha, sötét helyekre. Pl a sálamba, pólóm alá, stb. És mikor kiszedtem és nem engedtem vissza, jól belém harapott.


Szerintem 2 kis degu kellene neked.

[link]

2 színben lehet kapni, barnában és kékben (szürke). Nagyon kis helyesek, barátságosak, vidámat és nagyon fontos, hogy már alapból szelídek, nagyon nagyon ritkán harapnak. Nekünk is volt (a mókus előtt) és nagyon szerettük őket.


De tudnod kell, hogy az ilyen kis méretű állatokat nem lehet úgy simogatni, mint egy cicát. Eleve nagyon mozgékonyak, imádnak szaladgálni. Nem nagyon ülnek meg egy helyben. Ha mégis, akkor is csak 1-2 ujjal tudod megsimogatni őket. De ahhoz, hogy odamenjenek hozzád és leüljenek a lábadra mondjuk megenni egy jutalomfalatot, ahhoz nagyon sokat kell velük foglalkozni.


Ha olyan állatot szeretnél, amit jobban lehet gyöntölni, válassz nagyobb állatot. PL tengerimalac, nyuszi.

2012. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi, sokat segítettek! :) De inkább a degunál döntöttem. :D
2012. júl. 1. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!