Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem iszik a törpehörcsög, mit...

Nem iszik a törpehörcsög, mit csináljak?

Figyelt kérdés

2 napja vettük kb.7 hetes lehet.

A kisálatkereskedésbe edényböl itatták.

Elsö nap többször is kiöntötte a tálját most önitatója van.

Nem látom,hogy inna belöle.

Egyedül rájön majd?

Mivel még vad nem tudom odatenni megmutatni.



2012. júl. 8. 11:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Megharap? Hogy érted azt, hogy vad?

Vegyél neki olyan edényt, amit nem tud feldönteni, vagy az önitatót kend be pl: uborkával.

2012. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 eNerdzsy ***** válasza:
50%

A miénk már több mint 2 éves és soha életében nem ivott vizet.

Egy ideig kínáltuk de nem kellett neki.

Kapjon naponta 2-3 alkalommal friss (vagy kiolvasztott) zöldség és gyümölcs darabokat (inkább többször kevesebbet) majd meglátjátok, hogy melyiket szereti, így pótolja a kellő folyadék mennyiséget.

Mi kerüljük a K betűseket mert állítólag az nem tesz jót az emésztésüknek (káposzta, karfiol, karalábé).

2012. júl. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Második, te hogy bírnád kin negyven fokban, ha csak zöldségekből tudnál folyadékot nyerni?
2012. júl. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
Istenem, a törpehörcsög NEM iszik vizet! Almát adjál neki, abból nyeri ki a számára elegendő mennyiségű folyadékot! Ezenkívül narancs, mandarin, dinnye, ilyen gyümölcsöket el fog fogadni majd meglátod.
2012. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem harap,de nem ismer még fél tölem.

Telekaparja fürészporral,kiönti.

Azt mondták még egy hétig ne tápláljam friss zöldséggel-gyümölcsel.Talán a kora miatt nem tudom.

2012. júl. 8. 13:19
 6/14 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatsz neki. Én amint elfogadták adtam nekik, próbáld meg! 7 hetesen már elég nagyon hozzá.
2012. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszoló! a hörcsögnek általában elég az a folyadék is, ami a lédús zöldségekben/gyümölcsökben van, nem úgy van, mint az ember.

Az pedig nem igaz, hogy a törpehörcsög nem iszik vizet. Az enyémeim naponta ilyen melegben ketten képesek meginni 20 ml vizet is. Persze lehet hogy vanak olyanok is, amelyek kevesebb vizet isznak (pl. nekem is a harmadik hörim elég keveset iszik), de isznak vizet. Egyébként ha minden nap friss gyümölcsöt adsz neki, akkor nem feltétlen szükséges neki a víz. Meg előbb-utóbb szerintem megtanulja használni az önitatóját, de olyan tálkát is lehet kapni, amit nem borít ki.

2012. júl. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Elfogadta a dinnyét!

Köszönöm a válaszokat!

2012. júl. 9. 07:17
 9/14 anonim ***** válasza:
Vegyél kerámia tálat,azt nem tudja feldönteni.Abba tegyél vizet,én hörim jó ízűen issza a vizet ebbe a melegbe,a te höridnek se lesz rossz,ha van előtte víz.
2012. júl. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 dj borsoszem válasza:
az enyém se látom inni lehet , hogy akkor iszik ha nem látod például éjjel
2012. júl. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!