Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az a problémám, hogy anyukám...

Az a problémám, hogy anyukám szerint, mióta a tengerimalacaim nálunk vannak (pontosabban a szobámban), nagyon büdös van, pedig naponta "tisztába teszem" őket. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2009. júl. 11. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Vannak ezek az önműködős spary-k amik bizonyos időközönként jó illatú gázt fúj a levegőbe. Gondolok épp itt az Air Wick Fresh Matic illatosító készülék

Szerintem ettől máris nem lesz büdös a szobádban:) Egy próbát megér.

2009. júl. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ez érdekes,nekem 4 éve vannak tengerimalacaim,2-3naponta elég takarítanom őket,de nincs semmi szaguk.Ezt olyan ismerőseim is mondták,akiknek nincsenek ilyen állataik.Szellőzteted a szobádat rendesen?Ki szoktad engedni őket?Nem lehet,hogy amikor kiengeded őket,rápisiltek a szőnyegre?Mert az tud büdös lenni.Én amikor kinn vannak,ahol járkálnak,rossz törölközöt teszek le,és arra pisilhetnek,kimosom és nincs büdös.
2009. júl. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
állandóan nyitva van az ablakom, este, ha hideg van, csak bukóra nyitom ki, de amúgy rendszeresen szellőztetek. a lakásba nem szoktam őket kiengedni, csak a kertbe szoktam kivinni őket amikor jó idő van, szóval kizárt, hogy a szőnyegre pisilnének.
2009. júl. 11. 12:37
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
nekm is van 4 tengeri mlacom..de nem büdüsek,én is 2-3naponta teszem öket tisztába.
2009. júl. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehet anyukádnak érzékeny az orra. Az enyém is olyanokat érez, amit én nem. Például, ha volt nálunk valaki, megérzi a wc-n. És nem azért mert körbe lett pisilve, vagy ilyesmi, csak egyszerűen megérzi és már áll is neki takarítani. Meg mindenfélét.

Lehet nem is büdösek azok a malackák, csak anyukád orra érzékenyebb.

2009. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
milyen nemuek? Fiu is van koztuk? Mert a fiuknak tenyleg jellegzetes a szaguk,foleg amikor `kanosak`...olyankor en sem tudok annyi idot tolteni a malackammal mint amennyit szeretnek...
2009. júl. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mind2 lányka :)
2009. júl. 11. 13:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem 5 tengerimalacom van, és kb. hetente takarítom őket.

Terráriumban, vagy ketrecben vannak? Mert a terrárium nem szellőzik át. Alomcserénél ecettel, majd tiszta vízzel mosd el a helyüket. Forgácsot kb. 3-4 cm vastagon tegyél alájuk!

2009. aug. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
ketrecben vannak... köszi a választ, majd kipróbálom :)
2009. aug. 4. 09:40
 10/10 Cattyfaye válasza:
Tehetsz pelletet a wc-jükbe ha van és rá a forgácsot, mert a pellet szagtalanít és jól beszívja a nedvességet, így naponta csak a forgácsot kell kicserélned. Az ecetes mosás tényleg beválik, de szerintem ha alapvetően a malacok büdösek akkor félévente a fürdetés nem árt.
2014. nov. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!