Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha mind a kettő tengerimalac...

Ha mind a kettő tengerimalac megellet holnap akkor összeengedhetem őket hogy közösen neveljék a kicsinyeiket?

Figyelt kérdés
Az előbb lefialt a másik tengerimalacom is!Az egyiknek van 3 a másiknak szintén 3!Holnap összerakhatom őket?

2012. júl. 9. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha egy ketrecben vannak egy ráccsal elválasztva, akkor holnap (ha a méhlepényt megette, akkor akár most is) kiveheted az elválasztó rácsot. Ha balhé lenne, akkor tedd vissza!

Ha külön ketrecben vannak, akkor fordítsd úgy össze a két ketrecet, hogy a ki-bejáraton át tudjanak menni egymáshoz. De egy darabig a saját almából ne vedd ki egyiket sem, majd egy-két nap múlva takarítsd ki a ketrecet és akkor mehet egyszerre bele az egész csapat!

2012. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Külön ketrecbe vannak!Akkor mikkor tudom összerakni őket ha külön vannak de látják egymást mert egymás mellet van a két ketrec!hmm?
2012. júl. 9. 21:30
 3/16 anonim ***** válasza:

"A malacot a fialást követő első órákban zavarni nem szabad. Néhány órával később helyét csak részlegesen tisztítsuk meg, ne cseréljünk teljesen almot, az alomcserét egy-két nappal később végezzük. A nősténynek és kölykeinek nyugalomra van szüksége."

Szóval egy-két nap múlva összeengeded őket a szobában, mondjuk egy lekerített sarokban, kitakarítod valamelyik ketrecet rendesen (ecetes víz), és abba megy vissza mind a 8 malac (ha kint nem balhéznak).

Most kinyitod mind a két ketrec oldalsó ajtaját, és úgy tolod össze a két ketrecet, hogy ha akarnak, átmehetnek egymáshoz. Így a saját alma is megmarad mind a kettőnek!

2012. júl. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
okok köszi a tippet!
2012. júl. 9. 21:57
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi újság a malacokkal?
2012. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
megvannak de nem engedtem össze őket mert azon félek összeverekednek
2012. júl. 13. 16:02
 7/16 anonim ***** válasza:
Olvasd el gemon honlapját! 2 azonos neműt ajánlatos tartani. Ha most összeteszed őket, az anyamalac ismét vemhes lesz, holott pihennie kellene, a szülés teljesen legyengíti. Veszélyes ennek kitenni a malacot. Ha a picik között fiú és lány is van, akkor megint csak szaporodni fognak, ez pedig beltenyészet. Olvass utána kicsit, miért nem ajánlatos mindez, mennyi kockázattal jár......NE SZAPORÍTS!!!! Kicsit utána járnál, tisztába lennél ezekkel a dolgokkal, gemon honlapját mindenképp olvasd el, rengeteg hasznos információt kaphatsz! Sok szerencsét!
2012. júl. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok

felnőtt nőstény van most nálad? Mert 2 nőstényről írtál, hogy megellet, ha jól olvasom......a kicsik azonos neműek? Ha van fiú, akkor érdemes a nemek szerinti elkülönítés :)

2012. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#7-esnek

Olvasd el a kérdést! Szó sincs fiúmalacról, az legfeljebb az újszülöttek között van. Két anyamalacról van szó 3-3 kismalaccal!

2012. júl. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

7-es válaszolónak nem fiúmalacról van szó!

a kicsiket még nem lehet elkülöníteni mivel még csak 5 naposak!Csak azt nem értem hogy miért nem lehet őket összerakni?Egy ideig megvoltak aztán egymásnak mentek!:SSS

2012. júl. 14. 01:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!