Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Kell, hogy legyen a tengeri...

Dorinna00 kérdése:

Kell, hogy legyen a tengeri malac mellet valaki amikor szülni fog vagy elintézi magától? Ha kicserélem az almot, akkor meg kell, hogy fogjam a kicsiket, e miatt nem hagyja el őket az anyjuk?

Figyelt kérdés

2012. júl. 11. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Ne ízgulj !

Menni fog az neki egyedül is ;)

Az enyém 2-szer szült és mindig sutyiban csinálta !

Nem fogja el hagyni az annyuk ha meg fogod !

De Max 1-2 kicsi lesz .

Nekünk mindig 1 született .

Mert a tengeri malas kicsik eleve nagyok ^^

NA szia !

Remélem segítettem egy picit ;)

2012. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kössz szépen!

Sokat segítettél. Ő (Bukfenc) az első vemhes malim. Már volt egy ő (Rágó) is lány volt de ő sajnos elpusztult 2012. júni. 01.-én! :'(

2012. júl. 11. 16:04
 3/9 anonim ***** válasza:

Részvétem !

De komolyan mondom ne paráz !

Minden rendben lesz :)

2012. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem kell neki segíteni, általában magától simán fial, rögtön utána a malacok már szaladnak és esznek.

Általában hajnalban fialnak, de ez azért nem 100%.

A takarítással várjál addig, amíg a méhlepényt meg nem eszi! Ez kell ahhoz, hogy a tejtermelés beinduljon! Egy napig ne piszkáld! Utána is csak óvatosan cseréld az almot, ne is az egészet, hagyd is bent közben a malacokat. Majd 2-3 nap múlva cserélheted le teljesen.

A malackákat megsimogathatod, óvatosan meg is foghatod, de ha nem muszáj, ne vedd ki!

Szívszorító hangon tudja keresni az anya az "elveszett" malackákat!

Friss vize mindig legyen!



Itt egy link a fialásról:

[link]

2012. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi!

megnéztem a linket hasznos ajánlani fogom!

Akik még írtak nekik szintén köszönöm!!! XD

Nagyon ideges vagyok. KB. 42-45 napos lehet!!!

Már nincs sok idő a fialásig! :)

2012. júl. 11. 16:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, mennyire értesz a tengeri malacokhoz, de azt, amit csinálsz, remélem tudod, hogy helytelen. A tengeri malacokat nem szabad szaporítani. Teljesen más, mikor tenyésztő rakja össze a malackákat, ő ismeri a felmenőket, a genetikát stb..... Te azzal, hogy szaporítod őket, veszélynek teszed ki az anyamalacot és a kicsiket is. 10 hónapos kor után ha nem szült az anyamalac, a medencéje összecsontosodik és nem tud megfelelően tágulni, a kicsik megfulladhatnak, az anyamalac is belehalhat a szülésbe. Rengeteg komplikáció léphet fel szülés közben, figyelned kell, hogy mindegyik méhlepény kijött, mert vérmérgezést kaphat, ha beragad a malac, neked kell segítened rajta és még sorolhatnám. Szaporítással a génállomány romlását okozod, megrövidülhet a malackák élettartama, mellette rendellenesség is felléphet. Kicsit olvasgass utána a tengeri malac tartásnak, főként Gemon honlapjának, ott minden le van írva. A lényeg, hogy ne szaporíts, azonos neműeket tarts vagy ivartalanítsd a fiút. A szülés legyengíti az anyamalac szervezetét, születés után ismét rámehet a fiú malac és ismét vemhes lesz, minden szülés gyengíti és általában a 3.at már nem éli túl. Tenyésztőkre kell ezt bízni, amit te csinálsz szaporítás, ami helytelen. Remélem nem szándékos volt és megfogadod a tanácsom, olvass utána mindenképp. Sok szerencsét!

2012. júl. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap megszülettek a kicsik. 4-en vannak. Szerintem 2 lány és 2 fiú.

Köszönöm a válaszokat!!! :)


XD XD XD XD

2012. júl. 30. 07:45
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos a kettő legkisebb elpusztult.

A többiek jól vannak, cukik!!!!!!

:) :)

2012. aug. 3. 10:27
 9/9 anonim ***** válasza:
Tengerimalac szülész / nőgyógyász és/vagy egy halottaskocsi.
2013. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!