Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Házinyulaink vannak, mi bajuk...

Házinyulaink vannak, mi bajuk lehet ha nem tudom rendesen kitakarítani a ketrecüket és sokszor férges az összegyűlt ürülék? Bekerülhet a szervezetükbe az a csontiféle? És tényleg baj lenne ha vizes (eső utáni) füvet adok nekik?

Figyelt kérdés
2009. júl. 12. 20:47
 1/8 anonim válasza:

Hogy érted azt,hogy nem tudod rendesen kitakarítani a ketrecet?Nem férsz hozzá rendesen?Egyébként nekik ettől nem lehet bajuk,nem kerül be a szervezetükbe.

A vizes fűnél nagy az esély arra,hogy felfújódnak tőle és elpusztulnak,de szerintem inkább jellemző ez a harmatos fűre,mint az ázottra.

2009. júl. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha féges az ürülék, akkor már bennük van. Elég sokféle férgesség létezik, jópárat az ember is elkaphat.

ha az ürülékük férges a nyusziknak, akkor az azt jelenti, hogy férgesek, és normális életszakasza van a benne élő féregnek (vagy többnek, attól függ miylen fajta) és a lárvák az ürülékkel ürülnek ki a szervezetből, hogy tovább fertőzzenek...

Állatorvoshoz kéne őket vinni.

Amúgy a csonti az lisztkukac, az egy lárva, nem féreg. Kifejletten moly lesz belőle. Meg van aki a légylárvát hívja csontinak, az sem féreg, hanem rovar-lárva...

2009. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azthiszem légy lárvák.nem olyanok mint a pecás csontik, csak undik tekeregnek, meg váhh. Mintha bábjuk lenne, ami barnás bordós piros színű, a picikék pedig fehérek. nem a nyuszikban van mert a végtermék lekerül. Egy bevásárlós kosár lett átalakítva és alulra egy asztal tartja, ami ferdén van alatta, ha szembe állok a ketreccel,hátul fal van nem tudom mozgatni és bottal sem tudom kipiszkálni pont középen a ....( eső utáni fűre gondoltam)
2009. júl. 13. 19:14
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát akkor rohadtul át kéne alakítani a nyuszik helyét, ennyire moly nem lehetsz.. az a minimum, hogy tisztaságban éljenek!

Egy állatorvos nézze meg a végtermékkel ürülő dolgot, amit 10 féleképpen fogalmaztál meg, ha férgesek, féreghajtani kell őket állatorvossal való konzultáció után!

2009. júl. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Takarítsd ki őket. (nem árt fertőtleníteni, domestos)

2. Adj a nyulaknak féreghajtót.

3. Takarítsd őket sűrűbben. A tisztán tartott nyulak egy sarokba piszkítanak csak, azt nem olyan nehéz takarítani.


Ha nem tűnnek el a férgek, akkor irány az orvos.

2009. júl. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jobban megnéztem és bábjuk fekete, majd barnás nagyobb, kb 1.5 centis. Domestos az Wc fertőtrlenítő, azt nem fogom oda önteni, de gondoltam szétcsavarozom a ketrecet és síma vízzel kisikálom.

Milyen sűrűn kell a nyuszikat takarítani?

2009. júl. 14. 19:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahova wc-znek,bogyóznak,azt a területet kétnaponta/tegyél be nekik sarokwc-t,úgy egyszerűbb/a teljes almot 4-5naponta cseréld alattuk.a nem megevett gyümi,zöldségdarabkákat naponta dobd ki.Ha rendbentartod így őket,szaguk sincs.Gondolom,a légylárvák miatt nem érzed őket jó illatúnak,de a büdi őket is zavarja.
2009. júl. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

[link]


Lemezből hajtogatok majd valami ilyet, köszönöm!

2009. júl. 16. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!