Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlnak lehet adni csirketápot?

Nyúlnak lehet adni csirketápot?

Figyelt kérdés
Nyúl

2012. júl. 13. 23:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl fűevő állat, széna, fű kell bele. A nyúltáp lucernából készül. A tyúk magevő állat, magokat raknak a tyúktápba.


A nyúltenyésztés nem hoz pénzt, inkább viszi. Ha a szénát, füvet, lucernát magad termeled, és élvezed a dolgot, nem várod, hogy a munkádat kifizessék, vagy bio húst akarsz a konyhádba, akkor csinálhatod.


De már annak is örülni kell, ha nem veszteséges a tenyésztés, a munkád nem fog pénzben megtérülni.


Leadásra tuti nem éri meg, ha szomszédok megpucolva átveszik, úgy lehet egy kis bevételed.


A profik tudnak fajtatiszta, díjnyertes tenyészállatokat előállítani, országosan eladni, és nagyobb bevételt produkálni, de ott a kiállításra utazgatás, külföldi tenyészállatok elviszik a komolyabb bevételt is.


A törpe nyuszik is jóval drágábbak, tehát nagyobb a bevétel. Ők kevesebbet is esznek, de megélni abból se fogsz, mert minőséget kell előállítanod, hogy megvegyék, drágább, gyönyörű, egészséges, nem rokon tenyészállatok kellenek, oltani kell őket, simogatni és hirdetni. :)


Ha kezdesz mindenképp kicsiben kezd. És adjál neki füvet. :D


Az etetésük egyébként fajtánként, hasznosítási céltól függően más. De a tyúktáp nincs a listán. :)

2012. júl. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

A tyúktápot elfelejtettem :)

Milyen fajtát javasoltok tenyésztésre ami hozhat némi pénzt? Vagy vegyesen? Húsvét felé lehet többet el lehetne adni, ha több helyen van hirdetve.

Még az állatorvossal is kellene beszélnem, hogy mennyiért tudná vállalni az oltásokat.

2012. júl. 14. 16:54
 23/29 anonim ***** válasza:
Hát hogyne lehetne többet eladni Húsvétkor... De ugye tudod, hogy ezek a nyulak kidobva végzik? :(
2012. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Én azt nem nagyon tudom elhinni. Még én is tudom, hogy a nyúl nem karácsonyfa :)

A hörcsögöket, vadászgörényeket és egyéb állatkákat se dobják ki tudomásom szerint, ha megunják őket. Illetve nem is tudom, hogy meglehet-e egyáltalán unni őket.

Hallottam olyan állatmenhelyekről ahova vissza lehet vinni az állatokat később, de ha valaki megvesz egy állatot, onnantól ő felel érte. Ilyen érzéketlenek lennének az emberek?

2012. júl. 14. 23:06
 25/29 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nem hallottál még arról, hogy a húsvéti nyuszikat megveszik, pár hétig élő dekorációnak használják, aztán repül – jobb esetben más gazdihoz, rosszabb esetben akár a kukába. Itt vannak róla cikkek:


[link]

[link]

[link]


Ilyenek sajnos az emberek. :( Én is tenyésztem őket, de soha nem adok el nyuszit Húsvét táján, mert nem akarom, hogy így végezzék. Nem éri meg azt a kevés pénzt.

2012. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

:/

Tisztázni kell a vásárlókkal, hogy nem plüss állatot vesznek és hogy mit igényel egy nyúl, és hogy akár 6-8 évig is élhet.

Talán nem kaptak a nyuszihoz megfelelő használati utasítást. Hallottam már olyan babakocsiról amire rávolt írva, hogy összecsukás elött vegye ki a gyereket.

2012. júl. 15. 09:11
 27/29 anonim ***** válasza:
Ne hülyéskedj! A legtöbb nyulat kiteszik a rétre, mert ott neki milyen jó lesz! Elég, ha a törpenyulas oldalt nézegeted: szabadon eresztett törpenyunyóka van az egyik lakótelepen pl. Másik nyulas fórumon apró ketrecekbe zárt sok-sok nyúlról esett szó, akiket be se oltottak, nem adtak nekik vizet. Vagy pl én utaztam már vonaton olyan értelmiségi, gazdag családdal, ahol -miután szóba került a nyuszim- boldogan mesélték, hogy ők az ő nyulukat, aki házinyúl volt és már nem fért el a lakásban, szabadon eresztették egy mezőn. WTF??? Én nem is régóta tartom a szobanyulam, de már annyi szörnyűséget láttam, hallottam! :(
2012. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Azt hiszik, hogy a természetben boldogul, de ez nem igaz.

- A színe miatt ő lesz az első, akit elkapnak a ragadozók.

– Ha estére nem talál magának biztonságos helyet, meg táplálékot, nagyon hamar eléri a végzet.

–Más nyúl nem fogja befogadni, hanem elüldözik a területükről.


Tehát az ilyen kitett nyulak lassú halálra vannak ítélve. :( Ha jót akarsz a nyulaidnak, ne add el őket húsvétkor. Ha jól akarod csinálni a tenyésztést, akkor úgyse fogsz megélni belőle.

2012. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Törpenyulakat semmiképpen se "tenyéssz" (hívjuk inkább szaporításnak..), mert nem vagy rá alkalmas. Ahhoz rengeteg szűrési vizsgálatok, díjnyertes szülők kellenek többek között...


Ha ezek nélkül vágsz bele, akkor nagy eséllyel megpecsételed a nyuszik sorsát, valamilyen fogproblémával, genetikai problémákkal...

2012. júl. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!