Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan távolítsam el a pelét?

Margarit kérdése:

Hogyan távolítsam el a pelét?

Figyelt kérdés
Nagyjából 50-100 nagy pele lakik a ságvári parasztházamban és környékén. A 6300m2-es telek 4m-es mogyoró bokrokkal határolt, ezeknek persze semmi termése sem marad őszre, mert még zölden lerágják. A pincében is járatok vannak, lassan omlásveszély is fenyeget. A padlást összesz*rják, éjszaka pedig képtelenség tőlük aludni, akkora ricsajt csapnak. Tudom, hogy védett állat, az állatvédőket nem találom, akik elvinnék őket. Mérgezni nem szabad. Az ultrahangos pelerisztót 3 nap után megszokják és visszajönnek. Ha elszállítanák a családokat, a következő generáció akkor is visszajönne a mogyoróra/dióra. A többi szomszéd is hasonló problémákkal küzd, a nem túl humánus módszereket nem mesélném el...

2012. júl. 24. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljátok meg megszeretni őket. Olyan édesek. :)

[link]

2012. júl. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Idióta! mászkáljon rajtad éjszaka! KOmolyan kérdeztem, mert komoly a probléma. A további jajjdecuki kommenteket pedig kérném mellőzni, mert nem cukik!!!!!!! MEsszíről lehet, hogy azok, de csak messziről!
2012. júl. 24. 16:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt 50-100 pele. Befogtuk őket élve fogó csapdával, elvittük őket jó messzire!

Valahol Ságvár körül kitettük egy mogyoróbokros helyen, azóta nem jöttek vissza!

2012. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hé-hé! :) Nem rosszból írtam, csak ha már semmi sem segít, sokszor könnyebb elfogadni a dolgokat, mint hadakozni ellenük. Egyébként megértem, hogy nagyon zavaróak. Esetleg próbálkozz több állatvédővel. Ha bejelented, hogy a közelben mérgezik őket, akkor egyből kijönnek majd. Vagy marad az élve elfogás.
2012. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekünk hasonló volt a helyzetünk de patkányokkal.Mi néztünk az interneten egy amerikai akitát(mert nagyon szerettem ezt a fajta kutyát és nagyon vágytam már rá) na a kutya mivel eredeti hazájában "szamuráj" kutya volt azaz a szamurájok mellett harcolt és vaddisznó medvevadász kutya...nem volt hozzászokva ilyen kisállatokhoz pl.macska,patkány,pele,egér... hagyne mondjam de olyan pusztítást művelt,hogy öröm volt nézni azóta egy macska se más kutya se rágcsáló nem mer jönni hozzánk.így vettünk még egy ilyen kutyát.tiszta az udvar nincs károkozó.ja,és mi tanyán lakunk.
2013. márc. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pintér László ***** válasza:
Azt ajánlom, hogy ha még aktuális, hogy inkább költöztesd el őket meg mond a szomszédnak is mert igencsak védett állat egy db pele eszmei értéke 50.000Ft, inkább fogj egy nagyobb dunccos üveget állísd fel ferdén szórj bele magvakat meg almát abba majd belemennek de nem tudnak kijönni nézd meg naponta és vidd el őket más erdős helyre
2014. dec. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!