Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lehet egy három hónapos...

Lehet egy három hónapos tengerimalac akkora mint egy kifejlett nagy?

Figyelt kérdés
A boltbab azt mondták 3 hónapos, szerintetek igaz, valamennyire meglehet állapítani a korát? Ha igen, hogyan?

2012. aug. 1. 06:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha a kifejlett tengerimalac egy kisebb nőstény, és a 3 hónapos egy hím, akkor lehet. 3 hónaposan olyan 600-700 grammnak kell lennie, kifejlett korban ez 900-1200 lesz. De a tengerimalacoknál a nőstények általában kisebbek, létezik elég sok kifejlett 800 gramm körüli, vagy 720-750 g is lehet akár. Ha a 3 hónapos 700 g, egy 50 grammos különbséget kezdő tengerimalactartó nem igazán vesz észre.

Végül is lehetséges, de azért azt ajánlom, ne nagyon adj az állatkereskedések szavára. Sajnos sokszor hazudnak az állatok koráról, hogy könnyebben eladják. De ha kedves, szimpatikus volt az eladó, akitől kérdezted, akkor nyugodtan hihetsz neki.

2012. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem volt kedves xd egyébként hím disznó.
2012. aug. 1. 08:47
 3/4 anonim ***** válasza:

A fiúknál nem annyira számít a kora, de ha elhoztad, akkor meg tudod mérni, hogy pontosan mennyi a súlya.

Itt van öt fiúmalac súlya az első évben, hetente lemérve:

[link]

2012. aug. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk a vadi új kövér kislány malacunk ellett egyszer egy akkora bébit, ami az anyja háromnegyede volt. :)

Láttam a malacokat, de még akkor is azt gondoltam, hogy az anyukám vett neki egy havert, és most át akar verni.

Mentségemre szolgál, hogy április 1.-én történt, és az egész család nagyon röhögött. :D


Az a baba a szoptatási idő végére volt akkora, mint a mamija. A mami nyilván pici maradt a korai vemhességtől, a gyerek viszont mindent megkapott tőle. :)

2012. aug. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!