Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudtok rágcsálómenhelyről,...

Nem tudtok rágcsálómenhelyről, vagy esetleg kell valakinek 2 nőstény degu?

Figyelt kérdés
Helyhiány és anyagi okok miatt meg akarok válni tőlük, de hiába keresek gazdát nekik.
2012. aug. 7. 09:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
Néhány állatkereskedésbe is beveszik/befogadják :)
2012. aug. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Melyikbe? Tudnál olyat írni nekem?
2012. aug. 7. 09:33
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

A rágcsáló menhely az valójában más családok nappalija.

Amit így nyáron plafonig megtöltenek az állatok, mert mindenki nyáron akar leadni, keresni viszont csak ősszel kezdenek.

Nálunk már van pár előjegyzés, de mind augusztus közepétől.

Jó lenne, ha tudnád őket tartani szeptemberig, és helymeghatározással, telefonszámmal felraknád őket az ilovedegu.hu fórumába.


Olcsó szénával, kajával tudunk segíteni. Helyünk és időnk nekünk sincs.

2012. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Felraktam már arra az oldalra is a hirdetést, meg máshová is, de eddig még nem jelenkezett értük senki. Megpróbálom még egyszer, az a gond, hogy már nem kölykök, / 2 évesek /így nehéz nekik gazdát találni. Nem is igazán kezesek, és ez még jobban meg fogja nehezíteni a dolgom.
2012. aug. 7. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:

Csak azzal van a gond, hogy nincsenek kézhez szoktatva.

A 2 éves még épphogy felnőtt.

2012. aug. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos, olyan helyről jöttek, ahol nem igen foglalkoztak velük, vagy ijesztgették, nem tudom. Félősek. Ismeretlen embertől még egyszer nem hozok el állatot. A boltokból vásárolt degukkal még sosem faragtam rá. Pedig elég sokat foglalkozunk velük. Valószínűleg ilyen a természetük,és ilyen is marad, ezek mégsem kutyák vagy macskák, ez van.
2012. aug. 7. 15:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Kizárt hogy így maradnának!

Tedd a ketrecüket olyan helyre, ahol sokat látnak titeket.

Pl. a tévénézős kanapé mellé...


Illetve naponta legalább 1x ki kell őket venni pulcsizni.

Bő inget veszel, a derekán megkötöd, és bedugod alá mindkét degut. (Nálunk be van osztva: Campiékkal kávét főz a férjem, Bubiékkal én mosok fogat... Kb. 10 ketrecnyi deguval...)

Ha nem jönnek az első pár napban, akkor tereld őket egy papírcsőbe, hogy ne kelljen erőszakoskodni.

Ha vége a bulinak, akkor viszont a pulcsi alól a ketrecbe, a tenyereden keresztül lépjen, és ne mozdulj. Várd meg amíg gyakorolják egy kicsit a pulcsi és a ketrec közötti oda-vissza futást.


Ha meg idegen jön hozzád, add rá a deguzós cuccot, és kérd meg, hogy deguzzon egy kicsit, mert nem hülyék. Pontosan tudják, hogy te haver vagy, a többiek meg idegenek. A széles látókörhöz, sok barátra van szükségük. :)


1 hét napi 1x20 perc, és csodát látsz. Ha van időd, és naponta többször csinálod, már egy hétvége alatt állat vakargathatsz.

2012. aug. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát, én már megtettem velük, amit lehet.

Már volt nem egy degunk, és sosem volt ilyen gondunk.

Egyszerűen félősek.

Remélem, ha más helyre kerülnek, talán változik a helyzet. Nemigen szeretném, ha az új tulajdonost kellemetlen meglepetés érné.

2012. aug. 7. 16:08
 9/13 anonim ***** válasza:
Add be őket állatmenhelyre. Esetleg ők felteszik honlapra, aztán keresnek nekik gazdit. Viszont innentől a menhely hatáskörébe tartoznak, privátba nem adhatod tovább senkinek, de persze azért hirdetheted.
2012. aug. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

A Herosznál próbáltam, de ők nem veszik be, csak ketrecestől / az pedig kell nekünk is / és fizetni is kell nekik valamennyit.

Tudsz esetleg egy jó menhelyet?

2012. aug. 10. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!