Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy vegyenek nekem egy hörcsögöt? Azt mondják, hogy betegséget terjeszt, és különben sem rajonganak a rágcsálókért.

Figyelt kérdés
2012. aug. 7. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem volt hörcsögöm a szobámban lakott... 3 évig. semmi bajom sincs. betegséget a patkány terjeszt
2012. aug. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt mondtam én is szüleimnek.. mégis abban vannak, hogy a rágcsálók betegséget terjesztenek. Nem tudom hogy hogy magyarázzam el nekik hogy nem.
2012. aug. 7. 17:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Hörcsög – leptospirózis


A Weil-betegség néven is ismert Leptospira baktérium egy igen komoly fertőzést idézhet elő az emberi szervezetben.

A kórokozó a hörcsögök, patkányok és egyéb emlősállatok vizeletével terjed. Sajnos a baktériumok a nedves talajban még sokáig fertőzőképesek maradhatnak. A kórokozó agyhártyagyulladást, máj- és veseproblémákat, valamint a vázizmok megbetegedését idézheti elő. Lappangási ideje körülbelül egy hét.


Gyanús jelek


Bőrkiütés.

Láz, fejfájás.

Hányás, hasmenés.

Izomfájdalom, szemgyulladás.


Hogyan kezelhető?


Ha a fent említett tüneteket tapasztalod magadon, feltétlenül fordulj orvoshoz. A betegség szerencsére antibiotikum-kúrával hatékonyan kezelhető. Az orvos többnyire penicillin, illetve doxiciklin hatóanyagú gyógyszert ír fel.


Ezt találtam. Gyógyítható, az a jó hír:) Nekem is volt hörcsim, de most nagyon jól vagyok. Amúgy ugyanígy más házi kedvencek is terjesztenek betegségeke pl.:

Kutya – toxocariosis

Papagáj – ornitózis

Macska – toxoplazmózis

2012. aug. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2012. aug. 7. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Nincs mit, örülök, hogy segíthettem:)
2012. aug. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A fertőző betegségeket az állatoknak is el kell kapniuk, ahhoz hogy terjeszteni tudják. Egy olyan rágcsálónak, amelyiknek az ősei 20 generáció óta ketrecben laknak, nem találkoznak fertőzött dolgokkal, nincs mit terjesztenie.

De ha a szüleid irtóznak a rágcsálóktól, akkor válassz inkább madarat. A szüleidnek is ott kell lakniuk. :) A félelem akkor is van, ha nincs rá ok.

2012. aug. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2012. aug. 8. 09:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 3 éve van meg a hörcsögöm és eddig egyszerse lettem beteg tőle, és a hörit se kellett orvoshoz vinni. Nem beteges állat. :)
2012. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!