Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lesz az alufóliától a törpenyu...

Lesz az alufóliától a törpenyuszinak valami baja?

Figyelt kérdés
A 7 hónapos törpenyuszim lerágott a nutellás üvegről egy kb 1×0.5 centis alufóliadarabot. Figyeltem rá, de sajnos túl gyors volt tetszett neki a nutella illata szagolgatta és egy pillanat alatt reharapta az alufóliát. Utána adtam neki egy kis tápot, hogy gyorsabban emésszen és eltávozzon az alufólia. Lehetséges, hogy lesz tőle valami baja szegénynek? Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 3. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég kis darab volt, nem hiszem, hogy lenne tőle baja. Viszont ha látod rajta, hogy rosszul érzi magát, beteg, rossz a széklete, gubbaszt a sarokban, akkor irány az orvos! Emészteti tuti nem tudja, tehát figyelheted is a bogyóit, hogy látsz-e benne alufólia darabkát :D
2012. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a baj, hogy a meleg miatt mindig a sarokban van és olyan mintha beteg lenne, szóval nagyon nem tudok észrevenni rajta semmit.:S Mondjuk nagyon mohó, úgyhogy ha nem figyel oda a táp szagára akkor baj van ( bár volt többször is, hogy nem volt semmi baja, de nem érdekelte őt). Remélem nem lesz baja!
2012. szept. 3. 18:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyeld egy napig, hogy van-e rendesen bogyó. Ha nem kakil, akkor lehet, hogy bélelzáródás, de ha odafigyelsz, mikor kakil, akkor időben észre tudod ezt venni. Ha van bogyó bőven, mint máskor, akkor nincs baj, és ki fog jönni belőle
2012. szept. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A nyuszira úgy hatott az alufólia, mintha elemet nyelt volna le. Azóta hiperaktív, folyamatosan bogyózik, naponta 1× szoktam tisztítani a wcjét, de most 2× kellett. Most is éppen a ketrecet rágja és rázza.
2012. szept. 4. 07:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!