Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A macska vagy a tengerimalac...

A macska vagy a tengerimalac aktívabb?

Figyelt kérdés
Úgy értem a macskák szinte egész nap alszanak,a tengeri malacok is ilyenek?
2012. szept. 22. 10:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A macskák jóval aktívabbak, mint a tengerimalacok, legalábbis nálam. A malacok sokat lustulnak, inkább reggel és este kergetőznek egy negyed órát, nap közben csak az etetéskor aktívak. Simogatni is csak etetési időben lehet, egyébként nem hagyják magukat, úgy kéne őket kiügyeskedni a ketrecből. Persze ha sikerült kicsalogatnod, onnantól szabad a pálya, akár egy óráig is simogathatod.

A macskák kóborolnak, napközben is mászkálnak. A kerti élővilágra vadásznak, akármikor lehet simogatni is, és ha egyszer elkezdtek dorombolni, onnantól akármilyen játékra rávehetőek. Velük többet lehet foglalkozni is.


De ez csak az én tapasztalatom, hallottam ellenkezőeket is. Én csak a sajátomat tudom elmondani, az ellentábort majd alkotják a többiek...

2012. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tengerimalac nem túl aktív állat. Játszani sem igazán lehet vele. Legalábbis nem úgy mint egy macskával. Az sokkal aktívabb. Gondolom nincs macskád? Egyáltalán nem alszik egész nap.
2012. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És tényleg nincs macskám csak mindig megyek a barátnőmhöz és a macska az mindig alszik! :D
2012. szept. 23. 08:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem alszanak egész nap. Nekünk van egy négy-öt hónapos kismacskánk, akit még az éjszakai ragadozómadarak és a szökdösés ellen bezárunk egy kis ketrecbe, ott alszik. Alig akar bemenni, még akar kin játszani. Persze az idősebb macskák lustábbak.

A tengerimalacok a nap folyamán többször bevonulnak a vackukba aludni. A malacok éjszakai állatok, amikor mennék aludni, akkor kezd el hívni, hogy kér kaját, vagy törődést.

2012. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!