Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac anyának kifakult...

Tengerimalac anyának kifakult a vörös hosszú szőre! Mit adjak neki, hogy újra szép legyen?

Figyelt kérdés
Fiatal tengerimalac, sajnos vemhesen vettük és szült 2 malackát.A súlya 450g.Kivan fakulva a szőre is, a vörös részeken halvány sárgás lett a színe.Szénát mindíg kapnak valamint jó minőségű tápot(Versele Laga Cavia Pro)+zöldséget, gyümölcsöt.Van itthon C vitamin és Béres csepp is.Mit adjak még neki?

#tengerimalac #fialás #kifakult szőr
2012. szept. 22. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Minden esetre nehogy megfürdesd, amíg szoptat!


Adj neki lucernát vagy lucernaszénát, amíg szoptat, meg a kölyköknek is!


A szőrére valami E vitamint lehetne esetleg még adni neki, mondjuk búzacsíra formájában!

2012. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Találtam egy angol nyelvű fórumot, ott az állatorvos C vitamint, meg minden nap egy gerezd narancsot javasolt a szőrfakulás ellen.
2012. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hmm...vitaminhiány lesz a ludas de nem biztos, hogy c vitamin...persze az se árt. de adj neki sárgarépát is, ha a hörcsögöm bundája élénkvörösről kifakul mindig répát adok neki, és visszaáll a szép színe. gondolom a bétakarotin lehet a háttérben :) nálunk heti 2X van sárgarépa a höri menüjén, így már nem szokott kifakulni :)

megj: nálunk 1 malackára heti 1-2kiló répát kellett anno számolni, amíg élt a cocám :) kedvence volt :)

2012. szept. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A tengerimalacoknál előfordul, főleg a hosszú szőrűeknél, hogy így kifakul a színük. Sajnos sok mindent nem lehet kezdeni vele, ez amolyan "szépséghiba". A Versele Laga tápban alapból van C-vitamin, de végül is adhatsz még egy kicsit neki, legalább amíg szoptatja a kicsiket.
2012. szept. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Keverj a tápjába zabot,az jót tesz a bundának. Adhatsz c vitamin cseppet is.
2012. szept. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5-ösnek

A tengerimalacnak nem bundája van, hanem szőre! Nem ugyanaz.

2012. szept. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok

Hülyeséget írtam, bocs!

2012. szept. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 25. 08:01
 9/11 anonim ***** válasza:
6-os! Te tényleg hülye vagy!
2012. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok

Csak próbálom védeni a mundér becsületét.

Arra, hogy a tengerimalacnak nem bundája van, hanem szőre, Gurney könyvéből emlékeztem (az oldal közepe táján írja):

[link]

2012. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!