Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Macska és hörcsög együtt?...

Macska és hörcsög együtt? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés
1 hét múlva érkezik hozzám egy 3 hónapos cica a 2 hörcsögöm mellé. Ne hülyézzetek le,hogy hogy gondoltam ezt, mert biztos van valami megoldás arra,amivel megvédhetem a höriket. A hörcsögök terráriumban laknak, nem ketrecben. Ez még nehezít is a problémán. Van valami ötletetek? Talán készíthetnék valamit a terrárium tetejére, amit a cica nem tud leszedni.
2012. szept. 23. 10:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jó ötlet, hogy legyen valami a terrárium tetejére. Ideiglenes megoldásnak jó, ha felteszed a hörik helyét valami magasabb helyre, ahol nem éri el a cica, de ez nem sokáig fogja visszatartani, mert a cicák képesek felküzdeni magukat a függönyre kapaszkodva is a plafonig, szóval lehet, hogy másik szobába kellene elkülöníteni őket, vagy pedig tényleg biztonságos terrárium fedő :D
2012. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Nekem is van macskám és hörcsögöm is, de a macsek kinti, szóval így nincs gond, mert eddig még életében nem találkozott a hörikkel. Azt javaslom, hogy annak a helységnek az ajtaja, ahol a hörik vannak, legyen mindig becsukva, így nem tud bemenni a macska, viszont legyél nagyon óvatos, mert a hörcsögöknek is stresszes, ha látják a macskát, mert tudják, hogy ragadozó. Próbáld meg mindig elkülönítve tartani az állatokat, különben vacsi lesz a hörikből! :(
2012. szept. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Tegyél valamit a terrárium tetejére, amit nem tud leszedni, és nem is fér át rajta a macska mancsa!

Nálam egyébként tengerimalac és macskák vannak együtt tartva, de a macskákat nem érdekli a tengerimalac. Nem tudom, lehet érzik rajta a szagomat, vagy látták, hogy őt is etetem, gondozom stb. Közvetlenül is találkoztak már többször, és 2 macska nem vett róla tudomást, 1 pedig csak szaglászta. De felügyelet nélkül soha nem engedném össze őket, mert a macska igazából csak akkor viselkedik jól, ha én is ott vagyok a szobában...

2012. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Megoldás lehet ha veszel egy ketrecet a hörcsögöknek, vagyis inkább kettőt mert nem kéne együtt tartanod őket, a hörcsögök nem érzik jól magukat egymás társaságában. Talán még ez lenne a legolcsóbb megoldás. Mert a terráriumra normális macskabiztos tetőt csináltatni elég drága... én is akartam, de az árából valóban kijött volna két ketrec.

Az meg nem megoldás hogy ráteszel valamit, mert mit? Drótrácsot? macska simán leszedi. Jó nagy könyveket? Levegőt sem fog kapni az a hörcsög...

Persze megoldás lehet ha sose találkoznak, a hörcsög olyan szobába legyen ahol a macska nem jár.

2012. szept. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is volt ilyen problémám.

A terráriumra tető nagyon körülményes, drága és azt se biztos, hogy bejön.

A ketrecbe meg be tud nyúlkálni a cica, de ha nem akkor is közvetlen egymás mellett vannak, aminek a höri nem igazán örül.

Szóval nem nagyon tesz nekik jót, ha a cica is ott van, a legjobb lenne ha kinti macska lenne, amúgy is jobb döntés.

2012. szept. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
nálunk 6 macska mellett él vígan több, mint 3 éve a hörcsögöm...egyszerűen elmagyaráztam nekik, hogy az nem ehető és nem is piszkálják :) értelmes állatok a cicák mindent megértenek, csak érthetően kell elmagyarázni nekik a dolgot :) bár tény, hogy nálam ketrec van és nem terrárium...az már kicsit neccesebb szitu...fedd le ráccsal az a legegyszerűbb és tegyél rá nehezéket...szerintem.
2012. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
42%

Előszöris: hörcsögöt együtt nem tartunk, külön kell a höriket választani!

Másodszor: Hogyan gondolhatod hogy a höriknek jó lesz az, ha ott lesz a környezetükben a macska?? Állandóan stresszben fognak élni, mert attól fognak félni hogy a macska megtámadja őket!

A kettő együtt nem fér össze!! Én egyáltalán nem tartanék macskát ha hörcsögöm van, mert nagyon kockázatos! A macska kiszámíthatatlan és bármikor megtámadhatja a höriket, soha nem lesznek biztonságban, akármit is csinálsz!

Az lenne a legjobb, ha nem lenne macskád, vagy pedig ajándékozd el a höriket!

Ez a véleményem!

Remélem megfogadod, mert különben a hörik életével játszol, és ők is élőlények, légy rájuk tekintettel ha igazán szereted őket!

2012. szept. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!