Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék kiskedvencet venni....

Szeretnék kiskedvencet venni. Melyik a legjobb és legragszkodóbb?

Figyelt kérdés
Pl:hörcsög,csincsilla,törpenyuszi stb.
2012. szept. 25. 05:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vidd az én macskámat, egy perc nyugtot nem hagy.
2012. szept. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ezek nem túl ragaszkodók, mert rágcsálók. A kutya vagy cica jobban kimutatja szeretetét. Esetleg még a hullámos papagáj tud nagyon ragaszkodni, ha kézhez van szoktatva.
2012. szept. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Attól függ hány éves vagy, illetve kinek lesz.
2012. szept. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ezek közül a nyuszi, a höri egész nap csak alszik a ketrecben, a csincsilla pedig nem szereti annyira ha simogatják, a nyuszit lehet szeretgetni, mert nagyon szereti, és egész nap kint lehet, mert szobatisztává lehet nevelni, viszont rengeteget kell foglalkozni vele, mondjuk a csincsillával is. A hörcsög jobban el van egyedül szerintem, de nem szereti annyira a gazdáját.
2012. szept. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ha ragaszkodó házi kedvencre vágysz én is inkább a kutyát mondanám. Ha csak a 3 közül lehet választani, akkor a törpenyuszi, de minden állattal sokat kell foglalkozni.
2012. szept. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a nyuszi szerintem van olyan jó mint a kutya, ezen megy nálunk állandóan a vita, hogy anyumék nem értik mit eszek annyira a nyuszikon:D
2012. szept. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nekem tengerimalacaim vannak és nagyon kis hálásak tudnak lenni, mindig hozzám bújnak. :) Bár igaz, a kutya tényleg ragaszkodóbb.
2012. szept. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

ˇ#2-nek

A nyúl nem rágcsáló!


A nyuszi nagyon ragaszkodó és hálás tud lenni, viszont nagyon el kell tervezni az első időszakot! Ha akkor magadra haragítod, akkor utána nagyon undok is tud lenni. És nagyon nehezen bocsát meg!

2012. szept. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
94%

Amelyik állat a természetben is csapatban él, az általában jobban keresi a gazdi társaságát is. De kettőn áll a vásár! Azaz attól is függ, hogy te mennyit foglalkozol a kisállattal, és hogy mennyire értesz hozzá.

Szerencsére ez utóbbin könnyű változtatni, mert mi emberek is csapatban élők vagyunk, jól kommunikálunk egymással, és ügyesen tanulunk. :D

Szóval ha szelíd állatot szeretnél, akkor keress egy profi tenyésztőt, aki szereti az állatait. Akkor barátságos kölyköt kapsz, és ráadásul van kitől ellesni a trükköket, megtanulni a nyelvüket.


Az okos állatokkal sok baj van, ha elhanyagolod őket, vagy ha átveszik az irányítást. :) Mérd fel jól az erőidet, és készülj fel alaposan a kiválasztott állat igényeiből, hogy úgy szeresd, hogy túlélje!


A hörik tartása könnyen megtanulható, és anyagi csődbe se fog senkit dönteni. Ők nem zsenik, de ha te az vagy, akkor a nevét megtanulja, és akadálypályát tud mászni a kedvedért.


A patkány se egy macerás tartású állat. Itt az állatorvos kerülhet sokba öreg korában. Ők igazi észlények, pót-kutyusok. Csak a mamád lesz kiborulva...


A tengeri malac szintén nem zseni. De hallatlanul kedves, szelíd, jóindulatú, haspókok. Attól hogy nem végez egyetemet, a családtagoknak örül, az idegeneket jelzi, megtanulja a nevét, és az enyém követett is mindenhová. :)

Ha nem szereted a balhét, akkor ideális választás.


Nyuszi, degu, csincsilla okos, és emiatt balhés állatok. Hajlamosak a főnökséget átvenni. :) Ráadásul sokáig is élnek. (nyuszi - degu 8-10 év; csincsilla 18 év) Nekik a tartásuk is drágább. Nyuszinak oltás kell, a degunak/csininek nagyketrec. Ők hármak az etetésre is érzékenyek, és ha meleg a lakás könnyen hőgutát kapnak.


Viszont vannak nagyon barátságosak az egerek között is. PL. a mongol futóegerek. Az ő tartásuk olcsóbb, de azért már ügyesen fel kell készülnöd a tartásukra.

2012. szept. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
88%

Az én aranyhörcsögeim olyanok, hogy nem tudom magamról levakarni őket amikor este felébrednek, szóval ennél ragaszkodóbb állatkám még soha nem volt! Mint a kis piócák, úgy tapadnak rám! De szerintem biztos van oka, ha a gazdi nagyon szereti őt, azt bizony megérzi és akkor ő is nagyon ragaszkodó lesz!

Aki azt írja, hogy a hörcsög nem tudja úgy kimutatni a szeretetét, az nagyon téved. Nagyon is ki tudják, ha a gazdijuk is kimutatja feléjük, meghálálják és nagyon tudnak ragaszkodni és szeretni!

2012. szept. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!