Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől fél a nyulam?

Mitől fél a nyulam?

Figyelt kérdés

7 éves, és amikor odamegyek a ketrecéhez, és benyúlok, hogy megsimogassam, akkor hirtelen úgy csinál, mintha meg akarná harapni a kezem, és hangot is ad hozzá. Amikor meg a ketrecen kívül van a teraszon, akkor elszalad előlem. Még megfogni se tudom.


Van valami baja, vagy egyáltalán fél valamitől? 7 éve van nálunk, de egyre kevesebbet foglalkoznak vele, én meg nem merek.



2012. szept. 26. 15:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ha egy ideig nem nagyon van foglalkozva vele, akkor elég könnyen elvadul, eltávolodik az embertől, de egyébként nem tudom, eddig szelíd volt teljesen?
2012. szept. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor vettük, akkor az eladó a lakásban sétáltatta, stb. Nekünk az erkélyen van, és napi 2-szer megyünk ki hozzá.
2012. szept. 26. 17:06
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Na, hát nem csodálkozom... Szerencsétlen állatot kivágtátok az erkélyre és még csak nem is foglalkoztok vele? Mégis mit vársz ez után? Hogy rohanjon oda hozzád, és bújjon bele a kezedbe? Használd már az agyad, kérlek!
2012. szept. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát nem csoda hogy fél, egy nyuszi max akkor lesz szelíd ha MINDEN NAP foglalkozva van vele. Persze én is elutazok max egy hétre, mikor haza megyek örülnek nekem, de van olyan nyuszi a ki régen bent lakott, akkor nagyon barátságos volt. Aztán ki költöztettük az ólba, és kb. egy hónap alatt eltávolodott tőlünk. Mondjuk nem fél, csak már nem bújik, és nem lehet felvenni, és dögönyözni, mert rögtön elugrál.
2012. szept. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem a két nyulam viszonylag szelíd volt aztán durván összeverekedtek és szétszedtem őket. Azóta az egyik még a ketrecéből sem akar kijönni a másik meg teljesen megvadult csak akkor normális ha kint van de megsimogatni akkor sem hagyja magát.

Már egy éve felhagytam az erőltetett újra barátkozással csak etetem, kiengedem és takarítom őket illetve a kötelező dolgokat megcsinálom. Bántani nem bántottam sosem őket de mégis félnek, tartanak tőlem. Máshol meg azt látom ,hogy milyen aranyosak és barátságosak a nyulak.

2012. szept. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is úgy vagyok mint az utolsó hsz. Viszont nem KIVÁGTUK az erkélyre, hanem ott a helye. Mindennek megvan a helye. Nem tudom, hogy a kedves hsz. hol tartja a nulát, de ha a szobájában akkor egészségére! Én nem fogom szagolni azt a sz*rt, főleg nm a szobámba. Így tehát indokolt, hogy az erkélyen tartjuk. Mellesleg MINDEN NAP kimegyek hozzá, etetem, 2-3 hetente tisztítom, de nem tudok többet tenni, mert nem nagyon engedi. Ha megfogom a tarkójánál, akkor elkezd kapálódzni, és harap. És ha ölbe veszem, akkor max 5 percig hagyja magát simogatni. De nem ilyen válaszokat vártam, hogy "kivágtákl szegény nyulat az erkélyre és le se sz*rják", hanem hogy mit csináljak. Ugyanis ez az én nyulam, és ha úgy tartja kedvem, le se sz*rom, hanem kidobom a kajáját, hetente kicserélem a vizét és kész. Ehhez viszonyítson!
2012. szept. 27. 19:45
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

A problémádat megoldani helyetted sajnos senki sem tudja de szerintem te sem nagyon nekem sem lenne idegem hozzá amikor este hazaesek a munkából.


Íme hát a hatékony megoldás!


[link]


Jó étvágyat! :)

2012. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
2-3 hetente tisztitod? és még meglepődsz hogy büdös? A nyulnak wc-t kell venni és azt naponta takaritani. Minden nap több órára legalább ki kell engedni hogy jó kedve legyen és meglegyen a szükséges mozgása. Ha ott rohad a szarjában egész nap és mozogni se tud, min lepődsz meg?
2012. szept. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó hozzászolásodhoz gratulálok te barom. Remélem az élet is hasonlóan fog bánni veled. Annyit árulj el hogy minek van nyulad? Add oda az első hentesnek és ő majd megoldja a problémád, neki az nem lesz jobb ha ott szenved nálad a szarban.
2012. szept. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
uramisten szegény nyuszi csoda hogy így kibírt 7évet .. én a szobámba tartom de képzeld van annyi eszem hogy naponta takarítom és így nincs szaga.. remélem gyereked nem lesz mert talán őt is majd csak kipasszolod valahova ha ahhoz van kedved .. életképtelen észlény -.-
2012. okt. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!