Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak ha belepetéztek...

Mit csináljak ha belepetéztek a molyok a tengerimalac kajába?

Figyelt kérdés

Próbálom válogatni a jó és a "petés" szemeket de nem biztos hogy teljesen sikerül.Lesz tőle bajuk ha megeszik a petét?Mert a magszemekbe petézett bele:S

Ja és minden nap találok benne egy csomó már kikelt kukacot,ugye azok nem tudnak petézni?



2012. szept. 29. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz a petéktől bajuk. A kukacok még lárvák, nem szaporodóképesek, szóval azok nem petéznek le, csak majd ha molylepke lesz belőlük. Tedd be a hűtőbe a kajájukat 2-3 napra, az megöli a kukacokat és jó eséllyel a peték sem kelnek már ki utána.
2012. szept. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. szept. 29. 10:01
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
szerintem vegyél új kaját ezt meg dob el.Baja nem hiszem hogy lesz neki,de kitudja.nem ér annyit ezt neki oda adni.nem olyan drága a kaja....
2012. szept. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
24%
Dobd ki az egészet!!! A tengerimalac amúgy se magevő,vegyél neki rendes tápot! Abban nincs kukac,meg moly!!!
2012. szept. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Dobd ki a francba az egészet. Előbb utóbb a lakásotok is tele lesz molylepkével.

A malac kizárólag növényevő, semmi keresnivalója nincs a kukacnak az étrendjében. Egy hörcsög persze jóízűen befalná.

2012. szept. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A hűtőben sajnos nem pusztulnak el, de a mikróban egy percre téve semmi sem éli túl. Ezentúl ha veszel, azonnal mikrózd meg, mert néha már benne van a pete, és csavaros tetejű üvegben tárold, mert a zacskót ki tudják rágni.
2012. szept. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem törpehörcsögöm van, de a lényeg, hogy a magkeverékben vannak a molylepkék.

Ez azért van, mert a kisállat eleséget nem kezelhetik vegyszerekkel, mert az káros lehet az állatokra is. Így előfordulhatnak benne molylepke peték stb.

Ami már kikelt, feltétlen dobd ki, ugyanis a molylepke hálója mérgező, de amúgy meg ne adj kukacos kaját a malackádnak...

A nagy siker titka, hogy a fagyasztóban kell tárolni a fel nem bontott kaját, amit meg éppen használsz !fagyasztás után! rakd bele egy jól záródó kisméretű dobozkába, amibe pont egy zacskónyi fér bele. Ha hideg természetesen melegítsd kicsit fel szoba-hőmérsékletűre, ne add oda neki fagyosan.

2012. szept. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hát volt benne egy csomó háló is megpróbáltam kiválogatni pár napja.Tegnap viszont egyesével kiválogattam az egészet (2-3 adag van már csak) most már biztosan nem lesz semmi bajuk a következő zacskót amit majd veszünk azt meg tárolóba teszem.
2012. szept. 30. 08:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék, amiben háló volt azt dobozzal együtt kihajítottam, ma már nagyon figyelek rá.
2012. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kidobtam már
2012. okt. 2. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!