Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörinek kell körmöt...

Törpehörinek kell körmöt vágni? és ha igen akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Nem régóta vannak hörcsögeim de úgy látom egyre nagyobbak a körmeik... bár nem vagyok benne biztos. xD

Kell nekik vágni? Rob hörcsög, szóval elképzelni nem tudom hogy fogjam meg és vágjam le az aprónál is apróbb körmöcskéket :O Tapasztalat, vélemény?


2012. szept. 29. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Te jó Isten.. Dehogy kell.. -.- És fürdetni sem.. -.-
2012. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
sminkelni is kell, meg szemránckrém, stb
2012. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem tom miért kell flegmázni... feltettem egy egyszerű kérdést ezen az oldalon amit egyébként erre találtak ki!!!!


Azért kérdeztem mert tengerimalacom már volt és annak kellett... És a természetbe tom h a hörcsögnek kopik a karma, de a műanyag meg a forgács nem elegendő a körömkoptatáshoz....


Elnézést h megkérdeztem b.meg

2012. szept. 29. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell vágni,nekem 1 éve van meg a hörim,még eyszer sem vágtam le a körmét,de szerintem nem is tudnám olyan apró.
2012. szept. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem dzsungáriaim van, de volt aranyhörcsögöm is ,már többször mindkét fajta. Én azt mondom, hogy elvileg nem kell, de gyakorlatban előfordulhat. Nekem eddig egyetlenegyszer fordult elő, hogy úgy ítéltem meg, hosszú a karma és levágtam. Egészen picikét csíptem le a végéből, nem szabad sokat, mert ha túl sokat vágsz neki, vérezni fog. Kicsi körömollóval csináltam, nagyon óvatosan. Mivel nem szereti ha fogdosom, meg azt hiszem nem is tudtam volna egyedül kivitelezni a dologot, én úgy csináltam, hogy ketrecestől jó világos helyre tettem, adtam neki olyat enni amit nagyon szeret (jelen esetben 1 tökmagot) de nem adtam neki oda, hanem az egyik kezemmel tartottam jó erősen, és miközben azzal volt elfoglalva, hogy kibontsa így is a héjából, addig szépen feltámaszkodott a ketrec rácsaira, és a kis körmei pont kívülre lógtak. Annyira nem figyelt a lábaira, hogy azok szinte mozdulatlanok voltak, viszonylag könnyen levágtam a karmait. Ha lett volna segítségem, akkor talán ő fogta volna meg, valahogy tartotta volna a lábacskáit is, én meg levágtam volna a karmokat.

Egyébként próbáld meg valami kemény talajú helyre kiereszteni őket egy kicsit szaladgálni, hátha akkor jobban kopik nekik.

2012. szept. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen fölösleges. Ha már a körmét is vágni kéne igen nagy bajok lennének. Amit én ajánlok, az a mogyorófa vesszőnek a legalja, ami még épp egyenes és nem hajlékony. Nekem nagyon bevált, de ha nincs arrafelé vagy nem tudsz szerezni megteszi akármilyen fa is, persze ha az alapvető tisztítások el vannak végezve, ami alatt nem az áztatást értem.
2012. szept. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó három válaszolónak nagyon szépen köszönöm a segítséget! És kedves 5ös válaszoló, az aranynak vagy a dzsunginak vágtad le?
2012. szept. 30. 10:08
 8/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok, a dzsungáriainak.
2012. okt. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!