Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Bevállaljak egy vadászgörényt...

Bevállaljak egy vadászgörényt úgy hogy van lovam is?

Figyelt kérdés
Bértartásban van egy csikóm, de otthonra is szeretnék állatkát, nem lenne túl sok? Mellette tanulok még.

2012. okt. 14. 18:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy vadászgörény azért sokkal kevesebb felelősség mint egy ló. Mármint ne úgy értsd, hogy nem kell vele foglalkozni, nekem is volt és igen is sokat kell vele foglalkozni, de szerintem koránt sem annyit mint egy lóval. Ezt te döntsd el magadban, hogy lenne e még arra időd, hogy vele is foglalkozz vagy már nem igazán. Olvasgass neten utána, hogy kábé mennyit kell vele foglalkozni és akkor fel tudod mérni körülbelül.
2012. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom...a görény elég igényes állat.Lelökhet mindent a polcokról,sok mindent tönkre tehet,igényli a figyelmet.Amikor megkapod meg kell nevelni,hogy ne legyen agresszív(sok görény tartótól olvastam már,hogy nem bírtak velük,ezért nem tartották meg őket és voltak olyanok,akik 1-2hónap alatt se tudták megnevelni),de ha még meg is neveled,de egy idő után elhanyagolód újra agresszív lehet+gyümölcsöket,zöldségeket,csokit nem igazán tud emészteni és,ha valahogy hozzá jut ilyenekhez,akkor elég nagy baj van(ha sokat eszik).Nekem nincs görényem,de sokat olvastam már róla,mert szeretnék,de ameddig van más állatom,addig nem veszek
2012. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát nemtom a mi görényünk gyakorlatilag csak enni van ébren, meg amíg anyukám takarítja (ugyanis az övé, én rühellem) a helyét...egyébként meg alszik a kis függőágyában...úgy van vele anyum, hogy akkor foglalkozik vele és akkor takarítja amikor éppen ébren van...és hát...nem sokat van ébren :D 24 órából jó ha 2t ébren van úgy összesen...de ne belőle indulj ki mert ismerősömék görénye pedig 24 órából 18at biztosan ébren van és sokkal többet kell vele játszani, mint a mienkkel...
2012. okt. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha van időd mindkettővel foglalkozni és anyagilag is bírod őket finanszírozni akkor nyugodtan. Egy görény tartása nyilván olcsóbb mint egy lóé, de azért nem árt olyanokkal számolni, hogy mi van ha egy időben lesz beteg a két állat... az állatorvosi költségek brutálisak tudnak lenni.
2012. okt. 15. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen, főként az állatorvosi költségektől tartok, amúgy meg bírnánk anyagilag. Talán az időmből venne el, mert ott a suli is és a lóval is kell foglalkozni nevelni, mert még kiscsikó. És ha pici görényt veszek azt is megfelelően fel kell nevelnem. Nagyon át kell még gondolnom....
2012. okt. 15. 15:04
 6/8 anonim ***** válasza:

"ha pici görényt veszek azt is megfelelően fel kell nevelnem"

A görény nem olyan,mint például a macska.A macskát,ha megneveled kölyök korában,akkor az új gazdáknál is normálisan fog viselkedni még felnőtt korában is,így ha eladod nem lesz az új gazdának nagy eséllyel problémája a nevelés terén.A görényt minden új gazdának meg kell nevelnie(legtöbb esetben)és itt most nem csak a kölykökről van szó,hanem kortól függetlenül mindegyikre vonatkozik.Szóval mindegy,hogy felnőtt vagy kölyök görényt veszel,mindkettőt meg kell nevelni és,ha lesz görényed,akkor ne vegyél mellé macskát vagy nyuszit,stb.,mert megölheti őket(ha a nyakánál kapja el őket)

2012. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem ne. nem a levegőbe beszélek, vadászgörényem és lovam is van/volt. és én is tanultam mellette. sajnos nem rég váltam meg a görimtől, mert tényleg nem volt rá időm. főleg ha egyedül tartod, rengeteg foglalkozást igényel. napi min 2 óra folyamatos játszás kell neki! akkor ott a csikód, vele is kell elég sokat+ a tanulás. nekem ez nem fért össze, nem tudom te hogy bírnád.. nekem sok volt.
2012. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: elhiszem, igazad van. Tapasztaltad is, tényleg sok lenne. Köszönöm a válaszokat! :)
2012. okt. 15. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!