Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen tünetek utalhatnak...

Milyen tünetek utalhatnak arra, hogy a törpenyuszinak túlnőttek a hátsó fogai?

Figyelt kérdés
Az elsőket vágatni kell rendszeresen, azt látom ha túlnő, de most nem igazán eszik, csak forgatja a szájában az ételt, de ha apró darabkákra tépem pl. a karalábé levelet, befalja.

2012. okt. 17. 22:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha az elsőket vágatod rendszeresen és a hátsó túlnő, akkor sürgősen keress másik állatorvost. Egy hozzáértő doki azzal kezdi az első fogak vágását, hogy egyben megnézi a fogazatot (elsőt-hátsót együtt). A hátsó fog túlnövése zűrösebb, mert általában csak altatásban lehet lecsiszolni.

Muszáj neki ennie, de nem mindegy, hogy mit. Szinte kizárólag a széna az, ami a hátsó fogait koptatja.


Szénát adj neki szénával (meg persze vizet), és keress egy kimondottan nyuszis, fogakra is specializálódott állatorvost!

2012. okt. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A legutóbbi fogvágásnál próbáltuk megnézni az orvossal a hátsókat is, de ez nem sikerült, persze mondta, h. csak altatásban tudná megvizsgálni, de akkor még nem volt semmi panasz, így nem néztük meg. Eddig semmi gond nem volt, az elsőket igaz havonta kell lecsípni, már kb. egy éve ez megy, széna van előtte mindig, igaz nem a kedvenc, de azért fogy. Most sem biztos, h. az a gond, csak próbálok rájönni az okára, h. miért nem eszik normálisan. Ja, és Békéscsabán én legalábbis sajna nem találtam kifejezetten nyuszis dokit, ha valaki tud, írjon!!! ( a mi dokinkkal eddig semmi baj nem volt). Köszi a válaszod, még írjatok, ha van valami tippetek!
2012. okt. 17. 23:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit leírtál szerintem biztos hogy a hátsó fogtúlnövés tünete, vagy valami nem stimmel az elsőkkel, rosszul vágták vagy nem tudom, de vidd el orvoshoz, inkább vizsgálják meg.
2012. okt. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyúltápot, vagy Cuni Completet törjél porrá, és pépesítve próbáld megetetni vele. Ha van elég rost a pocijában kisebb az altatás kockázata is. Ennie mindenképp kéne.

Ha mégsem a hátsófog, hívasd fel a dokiddal a Pazár Pétert az egyetemen, hogy mit nézzetek. Ő tanítja a nyuszi-dokikat.

2012. okt. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most jöttünk a dokitól, elaltatta, (altatás nélkül nem tudtuk megnézni, a kis piszok nem hagyta magát :) ), talált két hátsó fogat két oldalról, ami ránőtt a nyelvére, azokat lecsípte, ha ez volt a baj, akkor megoldódott a dolog, még egyelőre alszik, majd ha teljesen felébredt, akkor megpróbálok enni adni neki, akkor majd kiderül, ha más baj van és még mindig nem tud enni, holnap vissza kell vinni. Ma már nem evett semmit, csak forgatta a szájában a kaját, aztán kiejtette. Piszokul megijedtem, remélem most már nem lesz gond. Köszi az eddigi válaszokat, ment a pont :D !
2012. okt. 18. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisállatboltokban kaphatsz külön nyuszinak fogkoptatót, az én patkányaimnak is az van és sosincs baj a fogaikkal, nem kell nekik vágni se mert maguktól lekoptatják :)
2012. okt. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A fogkoptató nem ér semmit ha rossz a foga.És nem is tesz igazán jót a nyusziknak. Az egyik nyuszimnak túlnőnek az első fogai, hiába van koptatója (direkt azért vettem hátha jobb lesz), a többinek nincs koptató, és mégis jó a foguk.
2012. okt. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Van fogkoptatója, de nem kell neki, pedig már több fajtát is kipróbáltunk. De sajnos genetikai okai vannak sztem a fogtúlnövésnek, keverék a nyuszkó, legalábbis sztem. Pici a teste, de elég nagy (hosszú)a füle, és kicsi korában egy ideig az egyik lefelé lógott. Ebből gondolom, h. valami turmix, de mi nagyon szeretjük, és nagyon sajnálnám, ha valami baja esne. Tegnap megint voltunk a dokinál, kapott vmi "vitaminszurit", mert még mindig nem evett. Este kipróbáltam, h. lereszeltem neki a zöldségeket, így sikerült megetetnem, ez megy ma is és már próbálkozik az apró zöldséglevelekkel is. A széna sajnos még nem megy, pedig úgy enné szegényke. Most úgy látom, h. meg van duzzadva az alsó metszői mellett az ínye, ami eddig nem volt látható. Ha szerdáig nem javul a helyzet, akkor megint doki, addig meg marad a reszelő :(.
2012. okt. 20. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!