Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom szeme pár...

A tengerimalacom szeme pár napja furcsán gennyesedik, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Pár napja tűnt fel, hogy bizonyos időközönként egy gennyréteg szárad a szeme köré, amit mindig letisztítottam fülpiszkálóval, viszont elkezdett kikopni a szőre is, ez miért lehet?

[link]



2012. okt. 25. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de a törpehörimnek is ilyen volt, majd egyszer csak belilult, ellepte a genny a szemét, meg is vakult rá.

Hiába vittem állatorvoshoz adott a barom rá szemcseppet, 2 nap múlva elpusztult szegény állat.

De az is lehet, hogy szimplán allergiás az alomra - a poros alom belemegy a szemébe, attól könnyezhet.

Cseréld le az almot, ha nem javul érdemes megnézetni.

Legalábbis szerintem.

2012. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy mi lehet a baj? Hogy a tengerimalacod, akiért felelős vagy, napok óta szenved és pokoli fájdalmakat élhet át, és elvesztheti a látását, rosszabb esetben az életét, te meg nem tudod mit kéne tenned. Segítek egy kicsit: VIDD EL ORVOSHOZ! Lehet, hogy belement a szemébe egy forgács darab és az okozza a gyulladást és az se te, se ő nem tudja kiszedni csak az orvos. Lehet, hogy allergiás lett valamire, lehet, hogy kötőhártya gyulladása van. A szőrkopást ettől független bajnak gondolnám (én nem vagyok orvos) szerintem nem jut elég vitaminhoz, vagy gombás a bőre. De senki nem fog tudni neked látatlanban jó diagnózist felállítani (ahhoz testközelben kéne megvizsgálni hozzáértőnek), szóval itt az ideje végre segíteni a malackádon és orvoshoz vinni.
2012. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem képről nem tűnik vészesnek a szeme - kötőhártya gyulladás, megfázás lehet - nem tüsszög? Orra is váladékozik?

A szemére jó a körömvirág tea, ha nincs a kamillatea is jó, és a z embernek való tetrán szemkenőcs is segít.

Persze valóban jó volna, ha orvoshoz vinnéd, mert a szőrkopás sem túl jó - lehet gomba, atka, vitaminhiány, vagy valami fertőzés. Olyan orvost keress, akinek van egzotikus vizsgája.

2012. okt. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a gennytől kopik ki neki, ahogy szedi le húzza ki a szőrt is vele, de ilyen hidegben nem szeretném elvinni az állatorvoshoz, mert nagyon messze van, és többet ártanék neki vele.
2012. okt. 29. 17:57
 5/5 anonim válasza:
nekünk is ez volt, és az orvos adott rá cseppet, meggyógyult.
2012. nov. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!