Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül a kaja a...

Mennyibe kerül a kaja a tengerimalacnak havonta?

Figyelt kérdés
Nem kaphatok mert "túl sokat eszik" meg az sokba kerül... Hogy győzzem őket meg, hogy megengedjék? Gyümölcsöt, vagy zöldséget minden nap muszály kapnia? mennyi időre jó egy csomag táp? Melyik az amelyik nem kerül annyira sokba, és "nem rossz fajta"?
2012. nov. 23. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk van otthon kettő is. Az ember azt gondolná, mint én is amikor megvettem az elsőt, hogy nem kerülnek sokba. De az igazság, hogy igenis sokba kerülnek és sok gondoskodást igényelnek, ez nem olyan mint a höri.

Igen, minden nap muszáj, kötelező neki gyümölcsöt-zöldséget adni, többször is. Reggeli, vacsora. Készülj fel rá, hogy egész nap esznek, nyammogmak, rágcsálnak valamit, kis szünetekkel, nekik ilyen a természetük. :) Koptatni kell a fogaikat is. A tengerimalac majdnem minden gyümölcsöt és zöldséget megeszik, amit az ember is. Most csak úgy sorolok párat, amit a mijeink kapnak: alma, szőlő, saláta, zellerzöld (ezért odavannak!!), répa, uborka, paprika stb. nagyon sok lehetőség van. (A narancsot és a banánt nem eszik, meg sztem a többi déligyümölcsöt se.) Lehet még nekik szedni füvet, százszorszépet, lóherét stb-t (de ennek utána kell olvasni, nem mindenfajta növényt szabad neki adni, sőt a többsége mérgező neki).

Széna mindig legyen neki berakva, ha elfogy pótolod.

Itatóban friss víz mindig legyen neki.

Ami szerintem nagyon húzós, az a forgács. Egy pár literes csomag többszáz forint, és mivel hetente 2x illik kicserélni az almot (főleg most télen, ugye a pisi miatt nedves és hideg az alom.. az én állatkáim utálják, és mikor friss almot kapnak annyira örülnek neki meg futkároznak :)) ezért havi 2000 ft körül jönne ki CSAK a forgács. A forgácsot ilyen kis csomagokban tudod megvenni a kisállat kereskedésben, de mondom ez baromi drága. Nekem a papám ment el egy asztaloshoz és a legyalult forgácsot, amit úgyis kidobtak volna, elhozta. Két óriás zsákkal tért haza, ez kitart kb. fél évig és így megúsztuk ezt a költséget.

Akkor ami egyszeri kiadás.... legyen neki jó nagy helye. Nyilván attól is függ, mennyit lesz majd kézben, de egy idő után lehet hogy majd nem lesz rá annyi időd foglalkozni vele, mikor megvetted és akkor talán sokat lesz a ketrecben.. szal most méretet nem tudok mondani de egy normális ketrece jó ha van. Meg egy búvóhely.

Száraz táp is kell neki, de ez talán nem olyan nagy kiadás mert sokáig elég, épp ezért szerintem megéri legalább egy középkategóriás kaját venned neki, ne a legolcsóbbat vedd meg, (amik általában az átlátszó csomagolásúak). Nyilván nem fog visszaszólni, hogy hé, nem ízlik, de a mieinken pl. látszik, hogy akkor nem eszi annyira, illetve kiválogatja azt a pár finom szemet, ami volt benne és akkor megy a harc, hogy kié lesz a finom falat. Általában véve igaz, hogy minél szebb és színesebb a csomagolás, annál jobb minőségű a kaja.. De mondom nem mindig. Idővel úgyis rájössz majd, hogy mi a jó fajta.

A tengerimalac tartók többsége kert nélküli házban tartja a malackákat, de igazából én csak annak tudnám jó szívvel ajánlani a tengerimalactartást, akinek van saját kertje, füves területe, ahova tavasszal-nyáron ki tudja engedni, hogy futkározzanak. Akkor érzik jól magukat, legelnek.

2012. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Forgács az van :DD... Kertes házunk van :D. A füvet ha magamnak szedném, mennyi ideig kéne szárítani?? Amúgy köszi a választ :))...
2012. nov. 23. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem kerül sokba a havi tartásuk. Nekem kettő malacom van. Forgácsra nem költök, mert nem forgácson tartom őket, hanem "fleece" pléden (malactartók körében egyre ismertebb), így azt csak mosni kell. Száraztápból az egyik legjobb minőségűt kapják, ami a Versele-laga Cavia Complete nevű táp, ez a kettő malacnak elég egy hónapra, fél kilós és 800 forintba kerül. Nem minden nap adok nekik belőle, van, hogy egy-két nap kimarad a táp adásból (direkt). Ami mindig kell, az a széna. Nekem a kettő malac hetente megeszik egy zacskó szénát, ami 700 forintba kerül. Zöldséget-gyümölcsöt minden nap kapnak, de nem nekik külön van véve, hanem abból kapnak, amit mi is eszünk. Például egy-két szelet alma fejenként, néhány karika uborka, néhány karika paprika, répa (az enyémek a banánt is szeretik) ez egyáltalán nem sok szerintem.
2012. nov. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsótól kérdezném,hogy oké,hogy flece-t használsz,de alatta mi van? Ami felszivja a pisit? Az alá pelletet szoktak tenni nem?

Kérdésre válaszolva: Igen,sokba vannak! Eleve 2 malacot kell tartani,mert társas lények! 2 malac nálunk megeszik havonta 1 kg tápot,ez kb 1000 ft. (versele laga cavia complete-t keverem a crispyvel,igy olcsóbb és jó minőségűt ehetnek), széna kb 1 kg havonta,ez kb 700 ft (ebből is versele laga,muszáj a jó minőség szénából is!), alájuk fapellet+forgács, ez legalább havi 2-2500 ft, sokat pisilnek,ezért kell a pellet is,ami nagyon drága. Napi 2x zöldség és gyümölcs,ebből nem kell sok,2 malacnak 1 maroknyi napi 2x,de nagyon drágák a zöldségek-gyümölcsök.

2012. nov. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Lemaradt,hogy durván 5000 ft-ba van a 2 malac. Plusz meg kellett venni a felszerelést,kefe,fésű,sampon,szőrbontó,karomvágó olló stb...
2012. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszi... :D

~forgács van

~pellet is van(más állatnak volt, de nem használom) [link]

~még lehet hogy szénát is tudnék szerezni

~én is gondoltam, hogy azt kapnak amit mi eszünk /zöldség, gyümölcs/

~ha fürdetni kéne, sampon is van (macskáknak való, de az oldalon is mondták, hogy jó neki.)

~házat is tudok csinálni :DD (vagy ilyet: [link]

~ketrecet, körömvágóollót, fésűt csak egyszer kell megvenni :) (ha csak el nem veszik, vagy elromlik XD)

2012. nov. 24. 10:00
 7/9 anonim ***** válasza:
9:24-es válaszolónak: a fleece alatt kutyapelenka van, ami felszívja a pisit. Korábban pellet volt alatta, de a kutyapelenka sokkal jobban bevált erre a célra.
2012. nov. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

első vagyok. A kert az már fél győzelem :D Meg ha forgács is van akkor tök jó. Erről a speciális plédről még nem hallottam, le vagyok maradva..

Szerintem itt nem az egyszeri kiadások "gázosak", mert arra úgyis összeszeded előbb-utóbb a pénzt, hanem sokkal inkább a rendszeresek.

Fú hát szénát azt nem mi szárítjuk, egyszer nagyon sokat kaptunk de már nem tudom honnan...azóta is azt eszik.

Mondjuk az, hogy havi 5000-be kerülnének, az azért túlzás! De azért is vannak sokba, mert mi sem veszünk nekik külön zöldséget, gyümölcsöt, hanem a miénkből kapnak. Viszont pont ezért, mert ők itt vannak a háznál, kell venni mindig ilyeneket.

Például megveszel egy fej salátát, amiből pár levelet fognak megenni - ugye a saláta is megromlik, egy hétnél tovább nem tárolgathatod és inkább felhasználod - és ez a pár levél kiszámítva talán 20-30 ft lenne.. Igen ám de az egész salit meg kellett venned ami viszont 200 volt.. Szóval ilyenekre gondolok, remélem érted.

Ha lehet akkor kettőt vegyél, társaságra van szükségük. nekem fél évig egyedül volt az enyém és mindig csak gubbasztott egy sarokban :(

2012. nov. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem két malackám van. Nagyjából 4-5000 Ft havonta. Igen, az a lom drága, én a fürdőszobaszőnyeg, alá pellettel kevert forgács variációt tartom a legjobbnak. Nem mindig a legdrágább széna a legjobb, a Lolo, és a Mülleres széna vált be nálunk a legjobban.

Én is a Versele Laga tápokat ajánlom, legjobb a Cavia Complett (1300 Ft körül van), de jó ötlet keverni a Cripsy-vel (700 Ft körül van, mert így gazdaságosabb.

Sokan használnak bio gyümölcsöt, amit túlzásnak tartok, elég a "sima" is, nem kell nekik sok egy nap, néhány karika, nem számottevő. A zöldpaprika, a kígyóubi nagy kedvenc, sok benne a C vitamin, ez nagyon fontos - de ezekből is csak 1-3 karika elég.

A ketrec egy méteres legyen, ha ügyes vagy, 10000 Ft körül, vagy kevesebbért tudsz szerezni, sok leárazás van, használtan is megteszi.

Szerintem még így is a legolcsóbban tartható állatok közé tartozik, a húsevők sokkal többet fogyasztanak.

Talán a hörcsögféle kis rágcsálók, egerek, vagy teknősök a legolcsóbbak.

2012. nov. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!