Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért rúg a törpenyulam?

Miért rúg a törpenyulam?

Figyelt kérdés
ma kiengedtem a ketrecéből, elvolt kb. fél óráig, aztán elkezdte rúgdalni a padlót.visszaraktam a ketrecébe, ott még rúgott 2-3-at és abbahagyta. miért csinálta ezt?

2012. nov. 26. 14:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem akkor szokta csinálni, amikor valami rátapad a lábára és zavarja. Ez lehet forgács is. De olyan is előfordult már, hogy akkor csinálta, amikor nem akart kijönni a kaki, mert nem volt olyan száraz vagy rátapadt a szőrőre, ahogy kinyomta.
2012. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon sok nyuszim volt. De a futó és ugróegerek is ezt csinálják, amikor VESZÉLYT észlelnek. Ez ösztön náluk. (ha a földet rúgta, az az dübögött? remélem nem értettem félre)

Nálunk akkor csinálták, amikor az udvaron elment egy macska a teraszon. (pedig a macska csendesen oson, nagyon jó a hallásuk!)

2012. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz hogy dobbant? Hát nem tudom, elvileg amikor veszélyt éreznek, de az enyém mostanában rákapott hogy miután lefekszem aludni elkezd kb 5 másodpercenként dobbantani, és nem hajlandó abba hagyni semmilyen körülmények között, kivéve ha kaját kap, vagy ha kiengedem de kaját nemkap, kiengedni meg nem fogom éjjel...úgyhogy lassan hozzá szokok...
2012. nov. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :) azt hiszem tényleg megilyedt, mert akkor jött be tesóm a nappaliba :)
2012. nov. 27. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!