Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörények, patkányok?

Vadászgörények, patkányok?

Figyelt kérdés
Melyik a büdösebb?(anyukám miatt..) Melyiknél kell jobban oda figyelni a táplálkozásra? Mit esznek inkább és milyen gyakran? Mekkora ketrecre van szükségük? Muszáj ketten lenniük, hogy ne unatkozzanak? Ha megfelelő méretű a ketrec milyen gyakran kell kiengedni? Kutyával,macskával össze lehet szoktatni vagy inkább amíg kiengedem zárjam be a kutyát és a macskát is? Szeretnek fürödni? A körmüket milyen időközönként kell vágni? Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!:)

2012. dec. 2. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A vadászgörénynek van egy erős jellegzetes szaga, amit nem szabad kimosni a bundájából, a patkány csak az alom szagát veszi át, de őket szabad fürdetni havonta vízben, de nem lesznek nagyon büdik, ha sűrűbben takarítja őket az ember.

A vadászgörény és a patkány táplálkozásában is sok mindenre kell figyelni. De mindegyiknek van külön Versele-Laga táp, ami a lehető legjobb nekik. Ebből minden nap kell hogy legyen bent nekik és ehhez jönnek a kiegészítő ételek. Vadászgörénynek és patkánynak is 80x70x80-as ketrecet ajánlok. Ebben 1 görényke, 4 nőstény patkány vagy 2 hím patkány fér el rendesen. A görényeket lehet egyesével tartani, de a patkányokat jobb csapatban, 2-esével, 3-asával. Görénynél nem tudom hogy viselik a kutyát macskát, patkánynál van esély rá hogy barátkozni fognak. A köröm vágását patkánynál feleslegesnek tartom, nekik szükségük van rá és annyira nincs útban. Lehet hogy megkarcol kicsit, de ennyit mindenki el tud viselni. Görénynél nem tudom, de ha eleget van kint, akkor szerintem neki sem kell.

2012. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 TheCreeper ***** válasza:

Szerintem a lánygörik kimondottan illatosak, amolyan mézhez hasonló pezsmaszaguk van. Szobatiszták születésüktől fogva, a zeolitos macskaalomban pedig se a vizeletnek se az ürüléknek nincsen szaga. A görinek elég egy alomtálca, nem kell alá forgács, így a takarításával egyáltalán nincs is gond. Három naponta 5 perc kb. vISZONT IMÁDNAK A SZOBÁBAN ROHANGÁLNI, EZÉRT A NAPI EGY KÉT ÓRA "SZABAD JÁTÉK" SZÜKSÉGES. NEM IS BESZÉLVE ARRÓL, HOGY ÍGY VÉGIGALUSSZÁk AZ ÉJSZAKÁT. (bocsi a nagy betűkért, csak a görim előszeretettel lépeget a billentyűzeten :) + °*°

Szóval szerintem egy patkány macerásabb, a göri pedig egy örökké kölyök kiskutya, és nevelhető. Amúgy nálunk kijön a kutyával.

2012. dec. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!