Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem lesz baja a nyuszimnak?

Nem lesz baja a nyuszimnak?

Figyelt kérdés
2 hónapja van egy törpenyuszim, eddig benn volt a lakásban. De én lassan megyek vissza a suliba és a szüleim nem szeretnék ha bent maradna és vigyem ki a kertbe. Szerintetek meg tudja szokni? És akkor már nem is hozhatom be többet a lakásba?
2009. aug. 21. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Azt, hogy érted, hogy kiviszed a kertbe? :D


Gondolom ketrecbe, nem? :D


Egyébként szerintem meg tudja szokni!


Am. ha nem gond kérdeznék! :D


Mennyiért vetted a törpenyuszit, mert én is most gondolkozok valami rágcsálóba, de még nem döntöttem mi legyen! :D

2009. aug. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én az előzőt négy éve 2ezerért a mostanit márciusban 5000ért de ő fajtiszta
2009. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kertbe csak ketrecbe vidd ki mer különben baj lesz.Az enyém amúgy folyton a lakásban futkos
2009. aug. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen ketrecbe raknám. :) Sajnálom szegényként emiatt, nagyon aranyos.

Én 1500-ért vettem tenyésztőtől. Oroszlánfejű kosorrú törpenyuszi.

2009. aug. 22. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha fokozatosan szoktatod ki és nem decemberben , akkor nem lesz gond. Nekem is kint vannak a nyuszómuszók. Van egy 4*4 méteres palotájuk. Fel van kötve a csokor zöldség, tudnak ugrándozni, van levegőjük, és fedett az egész.

Vannak bent mindenféle mászásra alkalmas deszkák is és persze van helyük ahova bebújhatnak.

Szóval nyugi, max. egy társ fog neki kelleni.

2009. aug. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Mielőtt kiviszed,a megfelelő oltásokat meg kell hogy kapja.Főleg fajtiszta nyusziknál fontos. Ezenkívül a megfelelő védelemről gondoskodni kell(ketrec,búvóhely)
2009. aug. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne érje állandó napsütés, eső, min. két oldalról zárt ketrecben, hogy a szél ellen is találjon védelmet. Nyugodtan kiviheted, kint is maradhat, csak ne feledd el, és számíts rá, hogy télen befagyhat a vize és "fűtenie" a takarmányból kell majd, vagyis több élelem fogy. Be is viheted majd, de ezt ne télen tedd, a hirtelen hőmérsékletváltozás gond lehet. Ja, és a szabadban tartás esetén elkerülhetetlen a myxomatózis elleni védőoltás, ha még nem kapott akkor mielőtt kivinnéd tegyétek meg most (nem drága), azután pedig évente ismételjétek. Később inkább a szónyogszezon elején (kora tavasszal) lenne tanácsos. A myxomatózis nagy százalékban elhullást okoz, én nem kockáztatnék...
2009. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A "szónyogszezon" persze szúnyogszezon akart lenni :), a betegséget a "szónyogok" helyett a szúnyogok terjesztik... :)
2009. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!