Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mért nyalogatja folyton a...

Mért nyalogatja folyton a száját a nyuszim?

Figyelt kérdés

folyton ilyen nyammogó hangot ad ki mikor unatkozik, vagy eludni készül, de nem tudom mért van. 1 hete van nálam, most 7 hetes, eszi a szénát, kekszet, száraz kenyeret, almát, répát, de a magokat (zab, táp) nem hajlandó, pedig akitől hoztam azt mondta, hogy eddig ezeket ette.

mit csináljak? valahogy rá lehetne szoktatni a zabra is, hogy megegye?

köszönöm



2012. dec. 18. 22:05
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

volt már nyulam 10 évig élt, és nem volt semmi baja a szárazkenyértől, azt mondták jó fogkoptató, egy héten 1-2 alkalommal ehet.

a tápot a tenyésztőtől vettem, DE mint mondtam, ennek ellenére sem eszik semmilyen tápot.

1 háztartási kekszet adtam neki azt is egyik tenyésztő ismerősöm javaslatára.

szénát eszik rendesen, almát répát lehet neki adni, azt mondta az orvos is, mert az legalább tele van vitaminnal (és halkan megjegyezném nem tudom miért, de ez az egyetlen két dolog amit jelenleg meg hajlandó enni..sajnálom, hogy nem akarom hogy éhen vesszen..)

különben életvidám, ugrál ide oda a szobában, folyton játszani akar, felugrik az ágyra, szóval hangulati problémái nincsenek.

2012. dec. 19. 20:15
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp próbáld meg hogy csak a tápot adod neki. Nem hinném hogy éhen veszik, ha nem kap mást meg fogja enni. Csak jóllakatod mással. De az tévhit hogy a kenyér jó fogkoptató. A keksz pedig tuti nem jó, nem azt mondom hogy egy keksztől egyből elpusztul, de jobb nem kísérletezni vele. Gyümölcsöt, meg zöldséget ilyen korban veszélyes adni, kivéve ha a tenyésztőnél is kapott. Én nem adnám neki, csak maximum egy nagyon keveset. Előbb érd el hogy tápot egyen. Mondom, szerintem ha nem kap mást meg fogja enni.
2012. dec. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!