Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » 10 db házi nyulam van 3hónapos...

Hoppkins kérdése:

10 db házi nyulam van 3hónaposak most választottam el anyuktól. A hímeket külön raktam a nőstényektől.4 hím együtt van de mindig verekednek, de már nincs több hely hogy azokat is szét rakjam. Mit tegyek velűk?

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugye azért csinálják, mert szaporodni szeretnének.


Mivel nincsen az ellenkező nemének megfelelő, így az azonos neműeket kezdik ki.


A be nem "teljesülés" (mondjuk így a szaporodás hiányát) növeli az agressziót, és ez komoly problémákat fog szülni.


A hímek szétfogják rágni egymás heréjét (potenciális rivális kiiktatása). Mindegyik nemhez tartozó igen komoly sérüléseket fognak okozni egymásnak.


Nekem most volt egy nőstény akinek a hátából igen impozáns darabot haraptak ki (a nőstény társai, úgy hogy már csak kettő volt egyben), ami begennyesedett, és mázlim volt, hogy jött a fagy, így nem fertőződött el komolyabban, így mára már gyógyulófélben van.


Egyetlen megoldás, hogy külön választod őket. Itt nincs mese. Vannak néha olyan egyedek, amelyek nem agresszívak még a be nem teljesülés után sem, de nagyon ritka. Ha van ilyen köztük az maradhat együtt a békés társaikkal.


Másik drága megoldásban pedig az állatorvos segíthet (ivartalanítás), de olcsóbb ha beszerzel pár műanyag M30-as ládát, és oda költözteted őket, amiből néha kiteheted őket szaladgálni.


Testvéreket ne engedj közösülni, mert korcsosodnak az utódok.

2013. jan. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
hagyd őket békén, ők is élőlények, ha bajuk van játszák le egymás közt.
2013. jan. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

elolvastam az első választ, inkább neki adok igazat :D

de ha nem akarod őket szaporítani, akkor hagyd őket, legalábbis amíg az egyiket ki nem nyírják. vagy rakj be közéjük egy kispitont vagy egy rókát, az rendet tesz közöttük xD (ezt poénnak szántam)

2013. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszokat
2013. jan. 1. 18:54
 5/5 anonim válasza:
Csinálj nyúlpörköltet.
2013. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!