Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacok karmait...

A tengerimalacok karmait fontos időnként vágni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 5. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Csak óvatosan mert ha belevágsz az érbe vagy mibe az fáj nekik. Én is szoktam, nem egy nagy dolog csak néha küzdeni kell velük :)
2013. jan. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, ha megnőnek. Hogy ez mennyi időnként esedékes, az attól is függ, hogy milyen az alom, illetve mikor kinn vannak a ketrecből mennyit és milyen talajon mozognak.

Én kb. háromhavonta szoktam vágni.

De hetente ellenőrzöm a karmokat, ilyenkor megnézem a fogait is és megmérem a súlyukat is.

Ha még sose vágtál karmot, akkor először jobb ha rábízod valakire, aki már csinálta (állatorvos, kozmetikus, esetleg másik eg malacos) és ellesed tőle.

Én körömcsipesszel vágom, de nagyon figyelni kell, hogy bele ne vágjon az ember az elevenbe.

A gemon.ro oldalon képet is találsz a karomról, és hogy mennyit szabad levágni belőle.

2013. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Ige de ovatosan
2013. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. jan. 5. 22:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen kell időnként vágni. Itt egy remek videó, hogy hogyan és mivel meddig kell nekik vágni. Nem magyarul van de egyértelmű így is.

http://www.youtube.com/watch?v=UNAX_k2EGw4&list=LLuyhaj5jlBG..

2013. jan. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!