Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mért ellenzi mindenki azt,...

Mért ellenzi mindenki azt, hogy nem akarom ivartalanítani a vadászgörényeimet?

Figyelt kérdés
Van kettő, egy fiú és egy lány. Soha nincsenek egyszerre kiengedve, mert a fiú durva a lánnyal. A nöstény volt az első, rá egy fél évre jött a hím.Játszótársna akartam neki, nem tenyésztésre, amikor tüzelt a nőstény, nem is engedtem össze őket. Olvastam h mellékvesedaganat,stb..stb..nem egy ismerősömnek van nem ivartalanított görénye évek óta, öreg görény is..semmi bajuk, makk egészségesek.

2013. jan. 17. 20:54
 1/10 anonim ***** válasza:
nagyanyám 50 évesen májdaganatban halt meg. a nővére 83 éves és mak egészséges.
2013. jan. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

senki ne gondolja, hogy a pénzen spórolok, mert a legjobb minőségű eledelt kapják,játékok, ketrec, felszerelések,orvosi vizsgálatok, kötelező védőoltások stb..

egyszerűen nem akarom megkínozni őket:((

2013. jan. 17. 20:57
 3/10 Platypus ***** válasza:
Ha nem akarod megkínozni őket, akkor legalább a lányt ivartalanítsd. A görények nagyon máshogy működnek, mint az emberek, náluk ha a nőstény tüzelni kezd, akkor nem múlik el magától. Ha nem párzik, jó eséllyel beteg lesz és akár bele is pusztulhat, mert a feje tetejére áll a hormonrendszere.
2013. jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
borzalmas állapotban hoztuk el előző *gazdijától* szinte teljesen kopasz volt,a fogai lekopva,és nem öreg!...állatorvos látta.ő sem javasolta -_- a nőstény nagyon picike,több mint 2 éves,és fél kiló sincs,nem az éhezéstől...nyugi..egy tenyerembe elfér, és nincs nagy tenyerem!azt aláírom hogy a hormonrendszere felborult,vagy 4hétig tüzelt,innen jött az ötletem,hogy összeengedem őket,de időben szétválasztottam a párt. szerintem ez is segített h elmúljon a tüzelése, csak megerősítést kérnék..
2013. jan. 17. 21:24
 5/10 A kérdező kommentje:
ja ezután a tüzelés elmúlt, a szőre kinőtt,a farkán egy szál szőr se volt.. jobb kedve is lett :)
2013. jan. 17. 21:26
 6/10 Platypus ***** válasza:
100%
Igen, a párzás segít. Csak ugyebár kockázatos, mert ha ennyire ramatyul van, és véletlenül mégis összejön, akkor bele is döglik a vemhességbe. Ha a nőstény tüzel, akkor elkötött hímmel szokták összeengedni. De ez hosszú távon nem megoldás, mert minden tüzelésnél újra és újra el kell játszani.
2013. jan. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A nőstény görényeknek indukált peteleválásuk van. Ez azt jelenti, hogy amikor tüzelnek akkor az első szaporodáskor csak a pete válik le náluk és ágyazódik be és majd csak a második szaporodásnál történik meg a végleges megtermékenyítés.

Viszont ezzel sem lehet játszani, hogy csak kis időre engeded össze a görényeidet tüzeléskor (ez pont olyan mint az embereknél az "időben kiveszem" dolog. Zsákbamacska.) És ahogy az előző írta ha ilyen állapotban van a lány görid akkor akár bele is halhat abba ha egyszer becsúszik neki egy vemhesség.

Ezért szerintem is az lenne a legjobb ha ilyenkor az ivaros hímed helyett egy ivartalanítotthoz vinnéd el pározni.

2013. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy miért tartod kínzásnak az ivartalanítást?
2013. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a másik része:


ismerösömnek van fiúgörénye, és szeretette volna ha lesznek neki kis görényei. felkereste azt akitől vette, és pároztatták egy nősténnyel (pontosabban probálták csak nem nagyon ment) aztán úgy tűnt hogy sikerült. de végül kiderült hogy a nőstény álvemhes lett, és ivartalanítani kellett

2013. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
szerencsére mostmár makkegészséges a kisgörény, de ettől függetlenül nem szeretném szaporítani.ez jó megoldásnak tűnik, h ivartalanított hímmhez viszem majd.töltök fel képet róla, milyen volt, és milyen lett a kis drágám:) megműttetni pedig egyrészt azért nem akarom, mert nagyobb műtét lenne egy nőstény ivartalanítása, mint egy hímé, ezt ugye mindenki aláírja.hasi műtét, az állatorvos pedig szépen felsorolta hogy milyen kockázatok lehetnek.az ő esetében különösen!!másrészt injekciós módszert eggyáltalán nem szeretném!utána lehet nézni ennek milyen hatásai vannak..felelősnek érzem magam az állatkáimért, ezért így döntöttem!köszi a kommenteket!
2013. jan. 20. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!