Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Csincsilla pár. Nem lesz...

Csincsilla pár. Nem lesz semmi baj? és mennyi idő után rakhatom össze egy ilyennel?

Figyelt kérdés
Van egy fiú csincsillám aki 6 hónapos. (még egyedül van) Szeretnék mellé párt mert tudom hogy igényli a társaságot. De viszont lányt szeretnék mellé és azt hallottam hogy ilyen fiatalon nem ajánlatos összerakni a párzás miatt, mert hogy még fiatal ehhez. Nem lesz semmi baja ha még egy kicsi ideig nem lesz társa? És mikor rakhatok be mellé egy lányt hogy ne legyen probléma?
2013. jan. 20. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vehetsz neki párt,a fiúnak mindegy.A lány csinit 8 hónapos kora előtt nem szoktuk fiú közelébe engedni,tehát picit idősebb lányt vegyél 6 hónapostól.

Ha szigorúan veszem, az ivarérettség azt jelenti,hogy a szervezet készen áll az utódlásra.Amikor ivarzik onnantól pározhat.Szóval minél hamarabb szerezz neki párt,arra figyelj össze kell őket szoktatni nem csak úgy összerakni egy ketrecbe.

2013. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ezt honlapot nézegesd! Az összeszoktatásuk elég macerás, és ha tenyészteni akarsz, amúgy is szükséged lesz legalább mégegy ketrecre, szóval előbb plusz ketrec, aztán a leányzó!

A fiúkat bármilyen korban összeszoktathatod a lánnyal, fölösleges várni. A fiú csiniknek nem árt meg a korai hölgy társaság. A picik miatti felelőség nagyrésze nem az ő vállát nyomja majd, hanem a tiédet! :D

A lány csincsilla legyen legalább 10 hónapos, mert 6 hónaposan már ivarérett, de ha túl korán vemhes lesz, nem fog tudni megnőni, és veszélyezteti az életét a folyamatos szülés.

Olyan mintha 12 éves ember-kislány férjhez menne, és sorban szülné a gyereket.

Ha első csinid, akkor lehet hogy jobb lenne, 2 kisfiú csinit tartanál, és amikor elég rutinos leszel, akkor kezdenél tenyészteni. Nem véletlenül drága a csincsilla, elég macerás a tenyésztése.

2013. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A honlap:

[link]

2013. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.Jelenleg 28db csincsillám van,7 éve tenyésztem őket.

Gyakorló tenyésztőként kijelentem nem lehet két fiú csincsillát együtt tartani !Az összeszoktatás úgy zajlik ahogy a megjelölt linken van.

A tenyésztésében egyedül az szokott probléma lenni,hogy egyszerűen nem vemhesül az anya.A megszületett picik szőrösen nyitott szemmel születnek.A felszáradás után aktív életet élnek jönnek-mennek ,és az anyatej mellé már rágcsáljak a szilárd táplálékot is.Együtt a család apa anya gyerekek.Fejlettségtől függően 47 és 52 nap között választom le a kicsiket,ekkor általában gazdihoz kerülnek.Ha megfelelő a ketrec mérete ivarérett korig maradhatnak a szülőkkel minden probléma nélkül.

A vemhesüléstől a leválasztásig nincs olyan mozzanat amibe bele lehetne avatkozni jobbító szándékkal.

Szerintem nem macerás.

2013. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ára azért magas, mert alacsony az utód létszám.

A csini egy évben 2-szer ellik,alkalmanként 1-3.De 5 év átlagát tekintve nálam 3 kicsi van anyánként évente.

Más rágcsáló nyúl,hörcsög,patkány,stb tucatszámra fial.

2013. jan. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tenyészteni akarom. Csak van úgymond. De olvastam hogy két fiút nehéz összeszoktatni és úgy gondoltam hogy egy kislány jobb lenne mellé és ráadásul csak 2-szer ellik egy évben nem mint a többi rágcsáló. Köszönöm a válaszokat:))
2013. jan. 21. 15:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért a letális génekre, és a minimális fedeztetési súlyra figyeljél.
2013. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!