Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek fel tudom nevelni...

Szerintetek fel tudom nevelni a kis malackámat?

Figyelt kérdés
az történt,hogy egy napos sem volt a kis malackám mikor meghalt az anyja.(komplikált szülése volt,hiába vittem állatorvoshoz :( ! )fecskendőből etetem. forralt tejet kamilla teát és tejfölt kap össze mixelve most már a tejfölt főtt répával helyettesítem ízlik neki. most már egy hetes a pici.a doki azt mondta hogy csoda lesz ha sikerül felnevelnem.nagyon sajnálnám ha meghalna,nagyon meg szerettem.tesómmal közösen "neveljük" 3 óránként meleg kaját kap!
2009. szept. 3. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Biztos sikerülni fog, ha ilyen szeretettel gondoskodtok róla. Csak legyen kitartásotok, amíg nem önállósodik annyira, hogy maga is képes legyen kajálni. Sok sikert kívánok és persze örömöt a kismalacban. Ugye nem böllér kése alatt végzi, hanem házi kedvencként megőrzitek?
2009. szept. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
böllér? :D nem!!! :D ő egy tengeri malacka!
2009. szept. 3. 19:31
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szemben sok más állattal, a tengerimalac egészen fejletten születik. Lehet, hogy már most tud levelet enni, akárcsak a felnőtt állat. Szinte kizárt, hogy elpusztul, ha 1 hete életben van.
2009. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, én is azt hittem, hogy ez ilyen kis házimalac!!:)
2009. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

a tengeri malacok születésük után már pár órával elfogyasztják a szilárd táplálékot. nálunk is volt ilyen h elpusztult az anya, nálam megmaradt mind3 kicsi. mindig legyen előttük répa,zöldség,friss zöld.tápot is tehetsz nekik, 1 hetesen már simán kóstolgatják azt is. fecskendőből itathatod, mert nem tudom inni innának e maguktól. a kamillától éppenséggel baja nem lesz de ne vigyétek túlzásba, de a tejföl-tehéntej kombót én nem adtam volna, csoda h azt túlélték. én forralt kecsketejjel próbálkoztam volna. belinkelem a képét, hogy nekem mit ajánlottak anno, van belőle joghurtos, azt vedd. tele van zsírral, vitaminokkal, és naponta adj belőle a piciknek, ha már az anyatejből ne jut nekik zsír meg vitamin, ez több a semminél.

én azt mondom hogyha már egy hetes és még él, és napos kora óta neveled 90% hogy életben marad.

a link pedig: [link]

2009. szept. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól csináljátok, és mint elöttem is írták, csak legyen kitartás.
2009. szept. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat,azt a vitakraftot pedig megnézem a freesnapsben biztos van!köcce
2009. szept. 3. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!