Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A cukormókusokról szeretnék...

A cukormókusokról szeretnék többet megtudni (ausztráliai erszényes mókusféle)! Nekem nagyon tetszenek, gondolkodom, hogy vennék egyet-kettőt. Mit tudtok róluk? Hogy kell tartani őket?

Figyelt kérdés
2009. szept. 3. 20:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia!Én csak annyit tudok róluk,hogy egy nagyobbacska ketrecben is,lehet tartani őket.Apró termetűek.Érdekes hangokat adnak ki,ha félnek,és a hím védelmezi a nőstényt.Erszényesek,ha pici születik,sokáig nem lehet látni,mert a nőstény erszényében van,és az ilyenkor nem szívesen mutatkozik.A ketrecbe érdemes,egy odút betenni nekik.Nappal alszanak,igazából éjszaka aktívak!És nagyon szeretik az édes dolgokat!Egy tenyésztői ajánlat,hogy kapjanak mézzel leöntött háztartási kekszet!Mert azt nagyon szeretik,ezt a saját szememmel is láttam!Amúgy gyümölcsöt,és magokat esznek!Azon példányokat,amiket én láttam,fehérjepótlásra,még lisztkukaccal is etették.Tündériek,de mint írtam,csak éjszaka aktívak,nappal alszanak,és erről nem szoknak át!Így arra fel lehet készülni,hogyha cukormókust veszel,nem sokat fogod látni,hacsak nem döntesz úgy,hogy éjjel fent maradsz vele!:)) Ennyit tudok róluk!Remélem valamit tudtam segíteni!
2009. szept. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!