Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ideig elég egy tengerim...

Mennyi ideig elég egy tengerimalacnak 1kg táp és 5l széna?

Figyelt kérdés
kb hány hétig??

2013. febr. 4. 14:33
 1/10 BB Ádám ***** válasza:
tápot annyira nem szereti az én 3 tengerimalacomból egyik sem. a szána az elég olyan 1-2 hétre, te adj neki sok zöldséget pl : uborka, meg gyömölcsöket almát stb.. sokat esznek nagyon az enyéim, nyáron pedig szedj nekik füvet, mert a friss zöld füvet imádják.:)
2013. febr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálam 2 malac eszik meg 1 kg tápot 1 hónap alatt. Szóval 1 malacnak 2 hónapig elég. 5 l széna nem sok,sztem 1 malacnak 1-2 hétig elég annyi. Első nem jól tudja,mert nem szabad sok zöldséget és főleg nem sok gyümölcsöt adni! Napi 1 maréknyi elég 2x-re elosztva 1 napra! Széna a fő táplálékuk,az legyen mindig és viz! Táp 1 evőkanál reggel és 1 este.
2013. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BB Ádám ***** válasza:
0%
a.a a zöldség gyümölcs nagyon is jó nekik, mert ha nem is innának eleget, abból kinyerik a folyadékot ( az enyémet olyan buták hogy nem találják meg az itatót)xxd. és egyébként is.
2013. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem isznak eleget,ha rengeteg zöldséget vagy gyümölcsöt kapnak! És akkor szénát se esznek annyit,ami megbetegedést okoz! Utána kell olvasni,mi a jó táplálás a malacoknak! A gemon.ro oldalon napi 2-3 karika zöldséget javasolnak! Ez nekik nasi,mint a gyereknek a csoki,nem szabad,hogy azon éljen!
2013. febr. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BB Ádám ***** válasza:
0%
interneten? ahol 1 dolog 120 féle képpen van leírva? jobbat mondok, nővérem állatorvos. hiába olvasgatsz blogokat, mert oda bárki írhat bármit. a tengerimalacaim 4 évesek kifogástalanul egészségesek. egyéb?
2013. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én nem azt irtam,hogy interneten olvasgass blogokat! A gemon az egy tengerimalacos szakértői oldal! Nem blog! Én meg mondok neked még jobbat,malacomat elismert tenyésztőtől vettem,származási lappal,a tenyésztő pontos felvilágositást adott a tartásról,etetésről,napi 1 maréknyi zöldséget javasolt! Biztos jobban ért hozzá,mint az állatorvos nővéred,aki csak kutyát meg macskát látott,egzotikus állatokhoz nem is konyit! Na szevasz nagyokos!
2013. febr. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BB Ádám ***** válasza:
0%

[link]

olvasgasd. seggarc. ha tudnád, hogy menyi állattal foglalkoznak, hogy mennyi állatot ismernek kívülről-belülről latinul-magyarul. de te biztos jobban tudod, mert 2 percig mesélt neked valaki a tengerimalacról. parszt. ásd el magad, vagy írj ha téged is felvettek az egyetemre, és ha elvégezted, és megtudod hogy nem csak a kutyákkal foglalkoznak. tudatlan alpári ember azt hiszi hogy az állat orvosok egy fél napos tanfolyam során lesznek állatorvosok. lenéző paraszt. kiváncsi vagyok, hogy te meddig bírnád egy olyan egyetemen. mert képzeld magasabbak az érettségi ponthatárok oda, mint a rendes ember orvosira. és hiába mondod hogy most annyira képzett vagy tengerimalav téren. mert van aki 6 éven keresztül tanulja az állatokat.

2013. febr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
téged biztos nem vennének fel az egyetemre,az intelligenciád nem engedné :D Nem fogsz a nővéred nyomdokaiba lépni, de lehet,nem is baj :D
2013. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BB Ádám ***** válasza:
igen ezt én belátom, nem vagyok olyan okos mint a nővérem és lehet hogy egyetem helyett főiskolára fgok menni, de te sem vagy jobb, és még bunkó is vagy
2013. febr. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1 kg táp egy malacnak kb. egy hónapig elég.

Napi 3-4 dkg a javasolt adag malaconként.

De ez sok mindentől függ, főleg attól, hogy mellette mennyi egyéb kaját kapnak. Az 1 kg is csalóka lehet, sok dobozra a térfogat van írva, pl. 1000 ml, ami csak 65-70 dkg.


Az 5 liter széna számomra megfoghatatlan mértékegység, ez attól függ, mennyire van összepréselve.

2013. febr. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!