Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül/foglalkozni...

Mennyibe kerül/foglalkozni egy tengerimalac?

Figyelt kérdés
Mennyit kell rááldozni pénz/idő?Valaki ismer olcsó tengerimalacot budapesten? Lécci a LINK-et

2013. febr. 11. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Kezdjük ott hogy kettő tengerimalac.
2013. febr. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legalább két egynemű malaccal számolj, úgy érzik jól magukat.

Ha mindent magadnak kell megvenni, akkor malaconként 1000-1500 Ft-ból jön ki, ebbe a szénát, tápot, zöldséget, gyümölcsöt és forgácsot számoltam bele. Ha a legdrágább tápot veszed, akkor 2-3 ezer forint is lehet malaconként.

2013. febr. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

Ingyen is hirdetnek malacokat, gyakran látom az apródon, jófogáson és egyéb hirdető oldalakon,valamint a Magyar Tengerimalac-védő Egyesületnek is vannak általában örökbe fogadható malacai, keresd őket a facebook-on!


Időben napi 1-2 órát jó rászánni, de ha elég nagy a területük, akkor kevesebb is lehet, a lényeg, hogy tudjanak legalább időnként egy jót rohangászni. Meg sokat kell ölbe venni,simogatni őket, beszélni hozzájuk, és akkor nagyon szelídek lesznek.

2013. febr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok megint

Az 1000-1500 Ft-ot havonta értettem.

A ketrec (100*50-es minimum) 10-15 ezer forint, a hirdetésekben találsz használtan olcsóbbat is, vagy készíthetsz magad is.

(Lécekből meg csibehálóból olcsón megvan, nem kell, hogy nagyon masszív legyen, a malacok nem szöknek minden áron, mint az egerek, hörcsögök.)

2013. febr. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már így kezded, hogy olcsó tengerimalac; már most spórolni akarsz, akkor.... mindegy.


Ha igazán jót akarsz, akkor nézz szét teszveszen, vaterán, apródon, jófogáson... Sok malacka ingyen is keres gazdit. Minimum kettőt kell tartani. Nekem 4 malackám van, havi 10 ezer Ft körül vannak. Jah és ugye ha még semmid sincs hozzá, akkor minimum egy 100x50cm-es ketrec is kell, ez olyan 12-15.000 Ft körül van, önitató (általában ebből szoktak inni), tápok, széna, kaja neki... Előbb nézz szét a www.gemon.ro oldalon, olvasgass utána :)


Jah és BP-en menj el az állatkertbe, ott van egy szobányi malacka, de sajnos a kígyóknak adják őket, sokaktól hallottam már, viszont ha valaki venni akar, akkor 2-300 Ft-ért adnak el belőle. Legalább megmentessz szegénykéim közül 2-őt. :(

2013. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!