Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nőstény tengerimalacotok...

Nőstény tengerimalacotok mennyire félős? Leirnátok a természetét, könnyű-e megfogni, kézben hogy viselkedik, mennyi idő alatt szelidült meg?

Figyelt kérdés
2013. febr. 11. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 malacom van. Két hím, és két nőstény. Még mielőtt valaki belekötne, külön vannak. Az egyik az apa, a másik az anya, és két "gyerekük". Az anyamalac nagyon barátságos, ölembe ugrik, egy igazi kis haspók. Szaladgál a szobában, közben én odamegyek hozzá, és felemelem simán, nem szalad el. Ezzel ellentétben a másik leányzó. Ő félősebb sokkal, de ezt már miután megszületett is lehetett látni, hogy félősebb fajta lesz. Persze a kajával könnyedén a hasamra tudom csalogatni, viszont ha kint van a két lány a földön, akkor is ő inkább elbújik, még az anyamalac inkább szaladgál. Teljesen egyénfüggő, egyéniségük válogatja, hogy melyik malacka milyen. Pedig én egyformán gondozom, szeretgetem őket, és nincs okuk mitől félni :).
2013. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nekem egy lány malackám van nemsokára jön egy másik lány malacka hogy ne unatkozzon :)

mi tenyésztőtől vettük és ott már egészen pici korban hozzászoktatják a kézhez. :) szóval mikor haza hoztam kicsit félt de már nem fél és a kézhez szoktatással sem volt baj :) 3-4 nap volt mire megszokta a helyét. kb a 4. napon simogattam próbáltam kézből etetgetni és már a 7. napon megtudtam fogni simogatni :D szóval eléggé könnyen szelídíthető :) most meg már annyira nem fél hogy felmászik a vállamra és ott alszik pihizik .

2013. febr. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

első válaszoló, köszönöm a választ és remélem az enyém is ilyen lesz.

második válaszoló, igen énis szerintem tenyésztőtől fogom venni, de lehet h kisállatkereskedésből. de aranyos, hogy így megszelidült:)

2013. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Utolsónak üzenném,hogy úgy irsz,mint ha te tetted volna fel a kérdést! Mivel én tettem fel,ezért én köszönöm az első 2 választ :)
2013. febr. 16. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!