Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A degutápban kicsi piros...

A degutápban kicsi piros bogarakat találtam, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nagy kiszereléssel vettem, már fél éve ezt eszik, és eddig semmi gond nem volt. Tegnap találtam először ilyet, egy apró, piros tetűszerűséget, ma pedig még 2 nagyobbat.

Rosszul tároltam, és külsőleg kerültek bele, vagy már "gyárilag" így kaptam meg?

És mit csináljak a maradék táppal, dobjam ki az egészet? Még van vagy 2 kg.

(Ma az egyik degum megette a bogarat, és nem lett tőle semmi baja... de tudtommal nem rovarevők, nem tudom eldönteni, mi legyen)



2013. febr. 14. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha benne lett volna, akkor fél éve is láttad volna.

Fűevő pocijuk van, de ha kell nekik a fehérje, akkor elkapnak 1-1 bogarat is. Lisztkukacot, sáskát, élelmiszermolyt biztosan ehetnek, de a piros bogarak egy része mérget termel. Határozd meg mielőtt megeteted velük.


A 24 órás fagyasztással a bogártenyészetet meg tudod állítani, de hogy kidobd-e azt nem tudom megmondani. Én már akkor is kidobok tápot, ha alacsony a rosttartalma...


Amúgy a Complete-ben van annyi növényi fehérje, amennyi kell nekik, és olyankor nem szokták enni a rovarokat.

Mennyire jó az a táp? :)

2013. febr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Versele-Laga táp, úgy tudom, ezek jók. (nem Complete) A bogarakat nem külön ették meg, hanem a táprudacskával együtt. Igazából nem tudom, észrevették-e, hogy ott van.

Akkor megy fagyasztásra a táp :)

2013. febr. 15. 07:36
 3/3 anonim ***** válasza:
A fagyasztást én is csak ajánlani tudom. Kinyiffannak tőle a bogarak. Ha lehetséges, próbáld meg a döglött bogarakat is kivenni a kajából. (mondjuk etetés előtt nézd át, amit beteszel, mert az egészet átbogarászni nem kevés idő) Egyébként sajnos ritkán előfordul bogarasodás. Én zsizsikkel, aszalványmollyal találkoztam eddig degukajában. Ezek legtöbbször még az értékesítési folyamat során bekerülnek a zacsiba, tehát már úgy viszed haza.
2013. febr. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!