Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Valakinek van ötlete CAPYBARA...

Valakinek van ötlete CAPYBARA beszerzési lehetőségei és tartása kapcsán?

Figyelt kérdés

Nemrég találtuk ezt a barátságos, játékos kedvencet a neten és annyira megtettszett, hogy nagyon szeretnénk legalább egyet. Csak egyenlőre nem tudunk róluk sokat.

Egyébként ők a legnagyobb testű rágcsálók a Földön, rendkívül jó úszók és intelligensek. Van egy "Caplin" nevű a youtube-on, érdemes megnézni pár videót, nagyon aranyos.

Várom az ötleteket, véleményeket.


2009. szept. 7. 02:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
A Capybara egy vadállat, és szerintem túl nagyra nő ahhoz, hogy lakásban/házban legyen tartva, külön medencét és éppítessetek neki, mert vízi élőlény. Amúgy nem ártana elutazni Dél-Amerikában, mert csak ott honos állat, és csak ott van engedélyezve egzotikus állat tartása, ott már ezüst hátú gorrilát is tarthatsz, ha van rá pénzed, de a Magyar törvények szerint, nem tarthatsz egzotikus állatot, meg igen csak nehéz lenne hozzá jutnotok, de ha ennyire tehetősek vagytok, biztosan tudtok hozatni Magyarországra, azt már nem tudom Magyarországon milyen következményekkel járhat, ha a reptéren kiderül, hogy magánszemély várásolta...
2009. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Azért még azzal kiegészíteném a hozzászólásom, hogy legalább 6 generáción keresztül kellene háziasítani egy vadállatot, hogy otthonosan érezze magát a házban/lakásban és alkalmazkodjon "új" környezetéhez, de addig kegyetlenségnek tartom a vadállattartást a természetes környezetétől elszakítva... be van kódolva egy bizonyos életformára és ezt próbáljál "kinevelni" belőlük, azok, akinek már a kutya és a macska nem elér aranyos, vagy a hagyomásnyos tengerimalac.... Még ha Dél-Amerikában ugyan ezt nem is veszik figyelembe, hála Istennek Magyarországon ezt az egzotikus állat kérdést reálisan látják... és nem véletlen, hogy nem lehet ilyen állatokat tartani, és elnézést kérek, hogy az első hozzászólásom nyersre és mordortalanra sikerült... :(
2009. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Ahogy tudom itt Mo-n még állatkertben sincs, szóval akkor már csak egy csomó papírral és engedéllyel lehetne, amik nagyon sokba kerülnek
2009. szept. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Kedves első 2 választ adó!

Az szerinted kegyetlenség, hogy egy alapból szelíd (vad)állat házi kedvenccé úgymond családtaggá váljon? Én megadnék neki mindent amit csak kíván, el sem akarna szökni. De tudod mit, mindjárt hozatnék 2-t hogy ne unatkozzon akkor sem, ha éppen nem vagyunk otthon. Kapnának egy hatalmas, füthetô üvegházat medencével és tele mindenféle ízletes növénnyel.


Mi ezzel a gond?

2009. szept. 8. 01:31
 5/14 A kérdező kommentje:

Ja és keress már rá erre a google-ben: "price of a capybara"

Nem csak az élő példányok árát fogod látni. Árulják a húsukat vagy esetleg a belőlük készült táskákat.

Majd ha ezt a fajt is sikeresen kiírtja haszonszerzés céljából a kapzsi emberiség, és se magánszemélynek, sem állatkertnek nem lesz egyetlen példánya sem az ostoba törvények miatt, akkor majd talán rájössz a "kegyetlenség" szó valódi jelentésére.

2009. szept. 8. 01:44
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem igen, kegyetlenség. Szerintem mielőtt válogatás nélkül beengednek(oda kényszerítenek) az emberek bármilyen vadállatot az otthonukba, háziasítani kellene... Hiába nem ragadozó, hanem rágcsáló ugyanolyan vadállat, hiába ellik meg egy tigris az álatkertben, ugyanolyan vadállat a kistigris, mint az anyja. Nem értek én ezzel az egésszel egyet, de hát, mint számodra vadidegen ember úgy sem tudom megakadályozni és nem is akarom... Szerintem már egy kutyának sincs helye lakásban, ahol aztán a legtöbb időt egyedül tölti, aztán ha unalomból szédszed valamit, jön a verés... Szóval szerintem még a "háziasított állatok" sem valók emberi környezetbe, mert akárhogy is próbálják, az emberek többsége alkalmatlan egy másik faj egy példányáról gondoskodni... De remélem, hogy te vagy a nagy kivétel, és ha az álmod megvalósul, tényleg tudod biztosítani a fennt említett életkörülményeket... Annál valóban jobb, mintha az étlapra kerülnének, vagy táska készülne belőlük... De a legobb mégiscsak a természetes környezetük...
2009. szept. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Értem, amit mondasz, egyet is értek vele, de nem hiszem, hogy ha egy vagy kettő Capybarát "luxuskörülmények" között tartasz, akkor megmentenéd a fajukat...
2009. szept. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Veszélyeztett és védett fajokról szóló rendeleteket és törvényeket nézzél meg, hogy szerepel e rajta a Capybara, bár még mindíg nem értek vele egyet, de ha nem védett faj és legálisan tudsz hozatni Magyarországra, akkor úgy sem számít.
2009. szept. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Menj fel az oldalra: www.cukisag.blog.hu

Ott azt olvastam, hogy a veszélyeztetett fajok listáján van. Ahol honos, még hallá is nyilvánították, hogy böjtkor is lehessen enni őket, vagy mi. Ez már tényleg felháborító!

Egyébként nem biztos, hogy Magyarországra hoznám őket. Az otthoni állapotokat elnézve lehet, hogy itt kellene maradjak Angliában.

2009. szept. 9. 02:41
 10/14 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt az doldalt, azt hiszem tudom is melyik cikkről beszélsz. De ha veszélyeztetett faj, akkor nem tudom, megoldható e, hogy onnan kihozd, mert nem mindegy melyik állmban melyik faj számítt védettnek.. Ennek jobban utána kell járnod, főleg ha Angliáról van szó...
2009. szept. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!