Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi kell a törpehöriknek?

Mi kell a törpehöriknek?

Figyelt kérdés

LEsznek törpehöriim októberben. Mi kell nekik ? Ilyen alapvető cuccokat, és akár extrákat is mondhattok :)

És kell velük játszani, vagy csak ott legyenek a ketrecben . (ne hogy azt higgyétek hogy nem akarok velük játszani, csak nem tudom hogy nekik jó-e ez vagy nem :) )

köszi :)


2009. szept. 7. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hát ha nem akarod, hogy megharapjanak nyugodtan játssz velük. Sose fenntről fogd meg őket, hanem nyúlj alájuk és úgy. (ösztön.. a vadászmadár fentről csap le rájuk és ettől félnek) remélem érted mire gondolok :D

hát nem árt: minden nap friss kaja :D (zöldség-gyümi) aminek sok a cukor tartalma hanyagold, illetve a K betűvel kezdődő zöldségeket (karfiol, karalábé stb..) -> felpuffadnak és meghalnak. :( Aztán víz se árt. :) meg ketrec se, ha nem akarod, hogy elvesszenek. :D (vagy akvárium..., te döntésed) talán a ketrecet könyebb pucolni. ;) Forgács se árt alájuk. Meg vmi kiskuckó (házikó), tányéér (kajatál.. mielőtt lehurrognak).

Aztán még szeretnek futni, szval mókuskerék. Meg ha látsz még vmi ilyen bunkeres vmit. De figyelj arra, hogy ne szoruljanak bele tutira. De ne rakd tele a ketrecet minden hülyeséggel. De az jó, ha cserélgeted a cuccokat, mert új környezet és barátságos és biztos élveznénk. :)

16/L

2009. szept. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Ketrecet már vettünk, már csak a többi kell :)
2009. szept. 7. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták: mindenképpen kell egy kerék, és nagyon szeretik a házat ahova elbújhatnak: műanyag, kerámia, faház, vagy egy egyszerű virágcserép, mindegy, csak belebújhassanak. A házban készítik el a fészküket - ehhez nagyon örülnek vattának (sima háztartási vatta is jó, nem kell a kisállatkereskedésben venni) vagy lyukas zokninak, pólódarabnak. A sima forgács is jó persze fészeknek, de nagyon szeretik a vattát. Az üres wc papír hengereket is díjazzák, remekül szét lehet rágni, előtte meg átbújni rajtuk. A lényeg, kereket mindenképpen. Hogy mennyit foglalkozz velük, az őtőlük függ leginkább. Nekem az egyik bújik a kezemhez, a másik elrohan, ha csak meglát; igazi személyiségek, majd meglátod, hamár otthon lesz veled! Naponta kell friss gyümölcs, víz viszont nem szükséges. Sokak szerint fontos a víz is, mások szerint nem. Az enyémek sosem kaptak, boldogan élnek mégis a napi friss gyümölccsel. Nagyon szeretik a tejfölt is!

Ha egynél több hörcsögöd lesz, két dolgora kell figyelned: ha különböző neműek, tavasszal jönnek a kicsik, 3 hetente újabb alom. Ha egyneműek, legkésőbb 1 év múlva oltári veszekedések lesznek. Ami komoly, véres, az egyiket elpusztító harcba mehet át. Nem biztos, hogy ennyire komoly lesz, de nagy az esélye, én nem vártam meg, hogy idáig jusson a dolog. A törpehörcsögök magányos lények, először én sem hittem, de imádnak egyedül lenni, sokkal boldogabbak egyedül. Ha jót akarsz, akkor csak egy hörcsögöt vegyél, ezt sokak nevében mondom; de igazából a te döntésed... Ha mégis több hörcsögöt veszel, nem árt készülni egy másik hellyel (terrárium, v. ketrec, legalább egy kicsi), ahova vészhelyzet esetén menekítheted az egyiket.

2009. szept. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi ezeket is :)

A ketrec tök tuti, mert ilyen nagy téglalap alakú és ketté lehet választani egy üveglappal! :)

Tényleg szeretik a tejfölt? :P

A fogukba amugy nem akad bele a zokni, ill. vatta?

2009. szept. 8. 16:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem már 2 törpehörcsögöm volt. Egyet értek az előzőekkel. Én terráriumban tartottam. (Jobb ha van teteje, amennyire mozgékony nehogy kiszökjön belöle, az enyém állandóan felmászott az itatóra, és meglógott) fontos neki a tiszta víz, a tiszta alom, a friss étel, de nagyon minimális mennyiség kell neki, mert csak begyűri a pofazazskójába és elrakja az elemózsiás sarkába. Fontos hogy kivedd és játsz vele, én vettem neki állatkereskedésbe gömböt, amibe be tudtam tenni, és arra szaladgált benne a lakásban amerre csak akart, volt neki libikókája, azt is imádta, és persze a mókus kerék. De állatkereskedésekbe van könyv, érdemes megvenni, mert sok okos dolgot írt le, amit nem tudtam. (mit ehet, hogy kell tisztítani,hogy játsz vele, hogy veszed észre ha beteg, milyen tünetei vannak...stb) Egy szeretni való kis állat:)
2009. szept. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dehogy, remekül használják a vattát és a zoknit is :-) Sem a fogukba, sem a pofazacskójukba nem akad / ragad bele. És imádják. Az egyik hörcsögöm egy tenyésztőtől jött fél évesen, soha életében még házat sem látott, nemhogy vattát, másnap reggelre kész volt a vattafészek, és abban aludt :-) A tejföl főleg akkor fontos, amikor a kicsik vannak, kell az anyának a fehérje, de egyébként is nagyon szeretik, minden hörcsög! Az almadarabra szoktam nekik rákenni, és másnapra mindig eltűnik :-)
2009. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hú, köszi a sok hasznos tippet!Ezek mellett biztos nem kell majd könyv :P
2009. szept. 8. 20:09
 8/9 anonim ***** válasza:
A könyv sosem árt :D ha mondjuk etetni akarod őket de nem tudod mivel nem mész fel a netre csak kinyitod megnézed :D nekem is van hörim holnap veszek neki hörcsöglabdát
2009. szept. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hörcsöglabda :D arra énis kíváncsi vagyok! :D
2009. szept. 9. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!