Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Honnan tudom hogy épp a...

Honnan tudom hogy épp a szemei? Mennyi idő után tudja hogy én vagyok a dzsungáriai törpehörimnek a gazdija?

Figyelt kérdés
Február 5 én kaptamml meg a 2-3 hónapos dzsungáriai hörcsögömet kb 2-3 hete van velünk és elgut mikor meg akarom simogatni
2013. febr. 22. 09:30
 1/4 anonim válasza:
Kell nekik kis idő hidd el én 3 napja kaptam egy 6 hónapos fehér hasú sündisznót és állat kereskedésből van amiről tudni kell hogy eleve vadak mert nem szeretgetik őket ott!!! De ha kézbe fogod vagy jutalmazod esetleg akkor megfog szokni, mert tudni fogja hogy te/ti vagytok a gazdái!!!Én mondjuk nem szeretem a hörcsögöket mert sokat alszanak és ha fel is ébresztenéd őket akkor harapnak(személyes tapasztalat) de lehet a tietek nem olyan :))
2013. febr. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%
egy hörcsögöt is szerintem stresszeli a kézbe veszik és simogatják mert nem erre születtek ....
2013. febr. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az első héten nem kell kivenni, csak beszélni hozzá, hogy megszokja a hangodat. Utána lehet elkezdeni a kézből etetést, tehát a hüvelyk-és a mutatóujjad közé fogsz egy fél kisujjkörömnyi trappista sajtot, vagy egy kis almát, répát és odatartod neki. Ha elfut, akkor ne akart mindenáron megfogni, mert csak félni hogy és a végén megharap, ami nagyon tud fájni, ha ténylegesen erőből harap! Ha van valamilyen vastagabb kesztyűd (én bőr lovaglókesztyűben szelídítettem), akkor azzal próbáld meg kivenni, mert így nem érzed, ha megharap.
2013. febr. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém még soha nem harapott meg erőből. Egyszer vagy kétszer megkóstolt, hogy ehető vagyok-e, de akkor már kézhez szokott volt bőven :) , de szóval azóta se csinál ilyet.

A lényeg, hogy először kézből adj neki, majd később már ne két ujjad közt legyen a kaja, hanem a kezedben, és had másszon fel érte. Szép fokozatosan. Néha simogasd meg, adj neki valami finomat (alma, sárgarépa, stb).

2013. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!