Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Adtok lisztkukacot a hörcsögnek?

Adtok lisztkukacot a hörcsögnek?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, fontos lenne nekik a fehérje miatt. Az én hörcsögöm még soha nem evett lisztkukacot. Tényleg szeretik? És hogy adjátok oda nekik? Hogy még mozog? És hetente hányat? Köszi a válaszokat.
2009. szept. 14. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém sem evett még sosem, egyszer próbáltam adni neki, de nem is érdekelte a dolog. Amúgy élve kell odaadni neki a kukacokat. Szerintem ha kiskorában rászokik akkor eszi meg csak. Ne túl sokat adjál neki, hetente 1 nap 2-3 darabot.
2009. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az előttem lévő leírta a fontos tudnivalókat, de az én hörijeim se kapnak és mégis makk egészségesek. (Tenyésztem őket, szóval volt pár hörim.)
2009. szept. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én az egereimnek adok, ha újra lenne hörim neki is adnék. Főleg amúgy a szoptatósnak, vemhesnek kell. Ha a höribabákat vártok, akkor próbáld ki és ha nem eszi meg adj neki mást, mert ha fehérje hiányban szenved simán kinyírhatja a saját gyerekét. Én is így jártam régen (mikor még volt hörcsögöm), aztán adtam sajtot, az segített.
2009. szept. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Énis tenyésztek; dzsungáriait. Kukacot régebben adtam nekik, valamelyik imádta,valamelyik nem. Viszont nekem elég bizarr látvány volt a hűtőben,ezért én (száraz) cicatápot adok nekik. 1 szemet hetente. Bevált, és nem gusztustalan...
2009. szept. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Én még nem adtam a hörcsögeimnek lisztkukacot, mert nekünk nincs. Jó fehérjeforrás még a túró, száraz kemény-sajt, tejföl, rántotta (minden fűszer, só és olaj nélkül!!!!). Ezek is jó fehérjeforrások, ha nem akarsz nekik lisztkukacot adni. Én aranyhörcsögöket tenyésztek, náluk ez bejött. Imádják őket és várják, hogy mikor kapják a következő adagot. De lehet még adni főtt és sült húst is, de ezeket is só, fűszer és olaj nélkülit!!!

Ettől még nem lesznek kannibálok, sőt, ha az anya megkapja a heti két-háromszor azt a pici adagot amit egyszerre megeszik , akkor a kölykök is nagy biztonsággal megélik a felnőtt kort, csak az eleve betegek fognak elhullani.


Remélem tudtam segíteni valamennyit.

2009. nov. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet nekik adni nyugodtan, én általába napi 1 db szoktam a 2 hörimnek adni, imádják, bár ahogy ezt írták is ezis hörcsög függő. Próbáld meg, hátha izlik neki! :)
2009. dec. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!