Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyulak szülés előtt...

A törpenyulak szülés előtt hány nappal szedik le a hasukról a szőrt?

Figyelt kérdés
az enyém már 4 napja leszedte és már 2 napja megvanduzzadva a melle.nem kellet volna már leszüljön?

2013. márc. 12. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
?
2013. márc. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ok
2013. márc. 13. 20:51
 3/8 anonim válasza:
Általában, 2-3 nappal elles előtt, de nincs rá torvenyuk, kicsit eltérhet. Az ellési időt figyeld inkább, vezess róla naplót. Én egy részletes excel táblázatot készítettem, amiben minden fontos infot feljegyezhettem, és még a matekkal sem kellett így foglalkoznom, hadd számoljon a gép. De egy sima naplót is vezethetsz v valamit, amiben kovetheted a várható ellesi időt, a kicsik levalasztasi, ivar szerinti elkulonitesi, majd vagasi idejet/erettseget.
2013. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Van, hogy a fialás előtt közvetlenül szedi le. Nyulakkal foglalkozom, én úgy számolom ki, hogy mikor várható a fialás, hogy ha ahanyadikán pároztatom következő hónapban azon a napon kellene hogy megszülessenek... 2 nap eltérés belefér. Van olyan nyúl amelyik előtte egy héttel megtépi magát, ez teljesen tőle függ.
2013. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Bizony! Ez így van. 28-31 napos a vemhessegi idejük. Ha több, vagy kevesebb, az a kicsik egeszsegkarosodasaval járhat. Vagy halálával. Ha már jartok vagy 35 nél, és meg mindig semmi, akkor lehet, hogy alvemhesseg volt, de érdemes szétnézni alaposan az alomban, mert lehet, hogy félig megevett kisnyulakra lelsz. Ugyanis az anya a halva született kicsiket megeszi. Vagy legalábbis amennyit bir. Azért mennyi eszük van, nem? Pedig nekik senki nem tanította, hogy mi az a dogvesz...

Egy alkalommal már én is jártam így.

2013. márc. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kedves utolsó, előző vagyok. A nyúl fialás után lázas, és vízre van szüksége. Ha nem volt vize, amiatt is megehette őket. Sajnos már én is tapasztaltam ilyet.

Kérdező, megszülettek már? Milyen fajta nyúl? Mennyien vannak, hogy vannak?

2013. márc. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

En a súlyterheleses itatora tettem le a voksomat, hogy mindig legyen vizuk. Mókás is, ahogy isznak belőle. :)

Az én esetemben napokkal tulhordta a 31 napon is, így az lett a baj. :( De nem is a miért számít, hanem, hogy az egész alom odalett sajnos. Különben erről nem is hallottam, amit mondtál, erdekes. Jó dolog újat tanulni.

2013. márc. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
még mindig nbem születtek meg:(
2013. márc. 16. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!