Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mekkorára nől meg az oroszlánf...

Mekkorára nől meg az oroszlánfejű törpe nyúl?

Figyelt kérdés
Mert nem tudom hogy holland törpét vagy oroszlánfejűt szeretnék. Aki tud segítsen...

2013. márc. 12. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:

A holland törpe, és a mini kosorrú ugyanaz a gén miatt pici. 1 kiló körüliek.

Az oroszlánfejű törpe, és a kosorrú törpe kb. másfél kiló.

De szerintem nem ez a legfontosabb a nyusziban, hanem az hogy egészséges legyen, ne kelljen állatorvoshoz hurcolni. Ehhez viszont egy megbízható tenyésztőt kell találnod, aki érti a dolgát.

2013. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi !:$ Sokat segítettél!! Most már tudom!! :)
2013. márc. 12. 20:06
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért azt tudd, hogy a holland törpe gyakrabban foghibás és van, amelyik érzékenyebb az altatásra:s (viszont cuki:)
2013. márc. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi !! Akkor hollandot ne vegyek?
2013. márc. 12. 20:15
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi kosorrunk 3 kg. A oroszlánfejű is lehet ekkora. A holland törpe csak a fele. Hosszúságra a miénk 50 cm-es elfekve.
2013. márc. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lebeszélni róla:) vannak szerencsésebb holland törpék, csak kevesebb szerintem a megbízható tenyésztő, aki holland törpét tenyészt.
2013. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

Holland törpéből 2 méret van. A törpeség génje heterozigóta formában alakítja ki az "igazi" törpéket, ezek lesznek 1 kg alatt. Mivel homozigóta igazi törpék nem léteznek(illetve nem születnek meg), ezért mindig fognak születni az almokban "hamis törpék", amik nem hordozzák a törpe gént. Ezek valamennyivel nagyobbak, és a testalkatuk sem olyan babaszerű, mint az igazi törpéknek.


Egy fajtatiszta oroszlánfejű nem nagyon megy 1,5 kg fölé, hacsak nem elhízott. Viszont az oroszlánsörény dominánsan öröklődik, akár egy házinyúllal párosítva is sörényes lesz az utódok fele. Ezért a bolti oroszlánfejűek simán megnőhetnek akármekkorára. Szóval akármilyen fajtát választasz is, nagyon fontos a megbízható, hozzáértő tenyésztő.

2013. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi:$
2013. márc. 13. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!