Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem tudom meg fogni a tengerim...

Nem tudom meg fogni a tengerimalacomat mit tegyek?

Figyelt kérdés
mert amikor ki akarom venni a tengerimalacomat akkor mindig visít és el szalad nem tudom meg fogni.. Lécci segítsetek.!!
2013. márc. 15. 12:30
 1/8 anonim ***** válasza:

nem lehet, hogy rosszul, erősen fogod? nem bántottad esetleg? az enyém akkor viselkedik így, amikor "összekapunk" :)

próbáld uborkával magadhoz csalogatni, de ne érj hozzá. ha odamegy, végig fogd az uborkát, úgy egye (tehát ne dobd le elé, ne add a szájába, csak tartsd. vigyázz, mert rafinált és kitépi :) ). ezzel magadhoz szoktatod.

fájdalmai nincsenek?

2013. márc. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem szoktam bántani még most kaptam a malackámat csak nagyon nehezen lehet meg fogni.. :(
2013. márc. 16. 11:36
 3/8 anonim ***** válasza:
akkor még fél tőled. szoktasd magadhoz, ahogy írtam. nem biztos, hogy eleinte elfogadja tőled az ételt, de egyszer csak megéhezik :)
2013. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha vmit nem tudsz, kérdezz nyugodtan!
2013. márc. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én csütörtökön hoztam el a kis tengerimalacot haza.

De előtte is, mióta megszületett, rendszeresen eljártam megsimogatni, beszélni hozzá, hogy engem is megszokjon.


Ez miatt hülyének néztek rendesen.


Viszont így, amikor elhoztam, csak a hely volt neki szokatlan. Viszont nagyon szelíd.

Oké, még nem jön magától oda hozzám, de ha meg akarom fogni, nem vad. A kezemből sem akar kiugrani.


Próbáld meg így elkapni: mindig elölről nyúlj felé, ne mögüle, vagy a háta felől. Mert ez utóbbi kettőt veheti támadásnak is. Én így hallottam. Ja, és óvatosan mozogj, ne legyen hirtelen mozdulat.

2013. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek rendesek vagytok.. :)
2013. márc. 16. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha többet foglalkozunk vele, gyakran vesszük kézbe, jutalomfalatokkal magunkhoz csalogatjuk, gyakran az ölünkben etetjük, s beszélünk hozzá, lassan megszelídül.

Félénksége lassan feloldódik, felismeri hangunkat, bőrünk illatát érezve megnyugszik, s a simogatást, becézést sajátos mormogással jutalmazza. Egy idő után megszokja társaságunkat, s már nem rémül meg, amikor felvesszük.Mielőtt kivennénk ketrecéből, hanggal jelezzük közeledésünket. A tengerimalac hallása nagyon kifinomult, akár a lépéseinket is felismeri, s a másokétól megkülönbözteti. Két kézzel emeljük fel, gyengéden, de határozottan. Egyik kezünkkel nyúljunk a mellkasa alá, a másikkal a hátsó felét fogjuk meg."


Ezt itt olvashatod, minden más is rajta van ezen az oldalon, amit csak egy malacról tudni kell:

[link]

2013. márc. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. márc. 17. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!