Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Beteg a patkányom? Sürgős!

Beteg a patkányom? Sürgős!

Figyelt kérdés
Tegnap hoztam el egy kispatit,állatkereskedésből. ott semmi baja nemvolt.Itthon meg állandóan tüsszög meg szörcsög. mintha tele lenne az orra. Állatorvost nálunk házhoz kell hivni,az beletelik pár napba:(

2013. márc. 27. 16:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Biztos megfázott, érzékenyek az időjárásra, elég lehet egy fuvallat a kereskedés és az autó között. Szerintem hívj dokit, mert gyorsan rosszabbodhat az állapota. Hetekig voltam így én is az enyéimmel, 3-4 féle kezelést próbáltunk, mire rendbe jöttek.

16/L

2013. márc. 28. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sokan keverik a mycoplasmát a megfázással, sanszosabb a mycoplasma fertőzés. A patit ne tartsd poros alomban, legfőképp ne forgácsban és ne terráriumban! Azonnal orvos, a kezeletlen mycoplasma halált is okozhat, illetve a tüdő hegesedése sem kizárt, ha a betegség súlyosbodik. Antibiotikum kúrára lesz szüksége a patinak. A legjobbakat neki :)
2013. márc. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a nagy gond,hogy a környékünkön mivel falun élek egy doki se foglalkozik patkányokkal :(Amugy élénk a kicsike eszik is iszik is,csak néha prüszköl meg taknyos.12 hetes picurka még,vhol azt olvastam,hogy ilyen kicsinél még nem jelentkeznek a mycoplasma tünetei.
2013. márc. 29. 10:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja és ezt az állatorvos mondta akit hivtam,hogy nem nagyon foglalkozik senki errefelé patkányokkal:(
2013. márc. 29. 10:05
 5/7 A kérdező kommentje:
Utánajártam van egy rendelő az egyik városban. Csak ilyen hidegben,havazásban busszal ha elviszem nem ártok többet neki? Ja és gyalogolni is kell vagy 15 percet oda-vissza a buszmegállóig.
2013. márc. 29. 10:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem tesz neki jót :S Amit tehetsz: szállítóba raksz egy melegvizes palackot, valami meleg anyagot - polárpulcsi vagy sima pulcsi darabja, amibe belebújhat - a szállítót és bebugyolálod, de azért kapjon levegőt a pati, akkor talán megoldható a dolog.
2013. márc. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már kezd jobban lenni,a héten figyelgetem ha rosszabbodik akkor orvos.Túlságosan is élénk,hizik is:)Ugyhogy remélem nagy baja nincs csak picit megfázott.Most a nagy patimmal azzal szórakoznak,hogy mindent szétrámolnak a ketrecbe:D
2013. márc. 31. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!