Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha 2 tengerimlacom van akkor...

Ha 2 tengerimlacom van akkor mennyi kaja kellen elottuk legyen?

Figyelt kérdés
en ugy szoktam hogy ha kezd urulni a tanyer akkor meg teszek ettol nem hiznanak meg.................mondjuk csak zoldsegeket esznek.Elore is koszonom a valaszt!:)

2013. ápr. 6. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb módszer.


Széna legyen előttük éjjel-nappal, az a fő eleség a fűevő állatoknál. Meg persze friss víz is legyen mindig.


Adj neki tápot reggel is és este is, alkalmanként a két malacnak összesen egy marékkal. Ehhez jöhet reggel is, este is kiegészítésnek egy kis zöldség vagy gyümölcs, friss fű.


Amennyit nem esznek meg viszonylag rövid időn belül, azt vedd ki inkább előlük, főleg nyáron, nehogy megromoljon. Tedd inkább be a hűtőbe, legközelebb visszaadhatod nekik.


A te módszereddel nem nagyon fognak szénát enni és túl fog nőni a foguk, viheted majd levágatni belőle egy kicsit az állatorvoshoz.

A gemon.ro oldalon mindent megtalálsz a malacok etetéséről, azt is, hogy mit szabad és mit nem adni.

2013. ápr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Széna mindig legyen előttük, tápból napi 1-1,5 marék (Versele laga - Cavia pro, vagy cavia complete). Víz mindig legyen előttük.

Zöldség, gyümölcs napi 1-2× max, és nem túl sok.


Nyalósó nem kell nekik, fogkoptatót esetleg két-három havonta lehet betenni, igazából felesleges, a széna és a táp koptatja a fogukat eléggé.

2013. ápr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nyalósót is nyugodtan lehet nekik adni...

A marék szó azért elég tág fogalom, legyen inkább egy evőkanálnyi malinként, napi 1x 2x ahogy igénylik, a mag csak hizlal,

a széna valóban fontos nekik, fogkoptató szerepe és az emésztésüket segítő szerepe miatt,

én répát, céklát, paprikát, uborkát adok nekik, reggel este, egy kisebb darabot.

Víz is mindig legyen előttük, ami csepegtethetnél néha c-vitamint.

2013. ápr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-nak

A nyalósót nem javasolják a gemon.ro-n sem, pedig rájuk érdemes hallgatni:

[link]

2013. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy adok nekik reggel meg este, mindig ugyan annyit. Van előttük két tálka, és megvan, hogy melyik melyiknél eszik. Adj neki 1-1,5 marék kaját. És úgy is látni fogod, hogy meg eszik-e, vagy sem. Ha nem akkor lehet kevesebbet is, ha meg nagyon hamar megeszik akkor lehet egy picit többet is adni nekik.
2013. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Rosszul csinálod,hogy állandóan rakod nekik a zöldséget,igy előbb-utóbb kimúlnak a malacaid! A széna a fő táplálékuk,ez legyen előttük állandóan! És viz. A zöldségek csak kiegészitésnek kellenek,2 malacnak napi 2 maroknyi elég,reggel és estére elosztva. Tápot is kell nekik adni,amiben nincs kukorica és szotyi,ebből napi 4 ek,reggel-este eloszta,2-2 ek. AMúgy nem értem,annyiszor leirtuk már ide is,hogy hogy kell etetni a malacokat, mégis újabb és újabb ilyen kérdést tesztek fel,csak utána kéne olvasni egy kicsit.... A gemon.ro oldalon minden le van irva!!!
2013. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!