Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szoktathatok kézhez...

Hogyan szoktathatok kézhez fehér egeret?

Figyelt kérdés

Kb. 2. hete vettem meg párommal a fehér egereinket. Ezt követve sokan mondták, az övéik kézhez vannak szokva, ki lehet őket engedni. Most, hogy már elég jó kapcsolatunk van az egerekkel, szeretném majd ha néhanapján nem csak a ketrecben lennének, hanem kicsit ki is jöhetnének hozzánk és a kezemben is tarthassam őket, csak a gond, hogy nem tudom, hogy hogyan szoktassam őket kézhez.

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2013. ápr. 14. 20:54
 1/2 EmpireForce válasza:

Fehér egerek nem éppen kézhez szelidítős fajta.De ha nagyon akarod 1.próbáld kideríteni a mi a kedvenc kajája

2.Nyisd ki a ketrec ajtaját kezedben az étellel.

3.Előbb-utóbb meg figja nézni mi van ott az ajtónál kiveszi a kaját és elrohan ilyenkor nagyon fontos hogy hagyd őt elrohanni.

4.ismételd a műveleted és (talán)megszelidül



amúgy minden egérnek van személyisége tehát a siker nem garantál ha 2 hónap után nem válik be akkor hagyd békén.Amúgy milyen nemű és hány éves?

2013. ápr. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Fiu és lány:D tegnap ilyenkor jöttek világra a kicsik is:) és mindkettő 2hónapos:D

Ezzel, hogy berakom a kezembe a kaját és elveszi majd belőle, csak az az 1 gondom, hogy nem a kajára próbálnak véletlen sem ráharapni hanem az ujjamra>.< xD multkor ugyan ezt próbáltam, mert ajánlották, aztán mikor már örültem h nem az ujjamra kész ráharapni, sikeresen elkezdte rákni a körmöm..xD de pl ha a rácson keresztül a két ujjam közt tartom neki a kaját, a kaját szagolgatja, aztán kikapja és elfut :D

Aztán most lesznek még gondjaim a forgács kicserélésével, mert a kis egereket egyáltalán nem akarom felbolygatni, hogy kiveszem mindet a kis házból aztán kicserélem a forácsot és vagy az üres (forgács nélkül kitisztítva egy csupaszka egérnek) hideg müanyagházba visszarakni mindet, vagy berakni őket a ketrec közepére, aztán majd lesz ami lesz,ha rögtön beviszi az anyjuk akkor rögtön, ha nem, akkor nemtudom, hogy lesz nekik olyan meleg, hogy ne is fázzanak, mert igaz, hogy most melegszik az idő, de a mi lakásunkban bent hideg van..és az egérkének meg 20fok meleg kell nem? A másik ötletem meg az volt, hogy házostul átrakjuk a terráriumba, aztán nem is kell bajlódni azzal, hogy mi lesz. A terráriumra pedig egyedül a tetejére kell majd rács, párom pedig előállt azzal az ötlettel, hogy majd rárakjuk a ketrec tetejét...T_T xD

2013. ápr. 21. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!