Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért haltak meg a nyuszik?

Miért haltak meg a nyuszik?

Figyelt kérdés

5 hónapos múlt holland törpe az anya, előhasi volt,de tegnap este szépen épített fészket kibélelte szénával szőrrel, aztán reggel mikor mentem ki hozzá 2 halott kisnyuszi volt csak és az is a fészken kívül. törpenyúlhoz képest elég nagy méretűek voltak, jó súlyban tehát egészségesnek tűntek.

nem voltak összetaposva sem és az anya is jól van. szépen elrágta a köldökzsinórt letisztitotta a kicsiket minden rendben volt és az idő is oké volt nem volt hideg. annyit talán láttam hogy mintha egy picit véres lett volna a szájuk alig észrevehetően (a kicsiknek). Mi történhetett velüki? :(



2013. ápr. 22. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
valószínűleh az anyjuk megölte.Főleg ha első ellés volt.
2013. ápr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen első ellés volt,de nem voltak szétszedve tehát teljesen normálisak voltak nem volt vér vagy sérülés rajtuk. miért ölhette meg??
2013. ápr. 22. 20:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Mert nem tudta,hogy mit csináljon velük.

Nekem is volt ilyen nyulam,mi tenyésztettük őket.

Az egyik mindig megölte a kicsiket,olyan is volt,hogy megette.

A többi meg tudta,csak ez az egy nem.

2013. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugye nem nyúltál a kisnyuszikhoz, amikor még életben voltak?
2013. ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka van, ha jó nagyok voltak akkor azért általában. A vemhesség 34-35. napjától vagy a kicsik vagy az anya halnak meg. 28-33nap a normális vemhességi idő. Lehet megfáztak, nem tudta h mi a dolga és nem szoptatott. Ezért nem szabad otthon magunknak nyulat "gyártani".

Mivel elég szapora állat, így számítani kell a természetes szelekcióra. Ez azt jelenti, hogy nem minden megszületett nyuszi fog felnőni is, sőttt... sajnos ez 90%-ban az első 1-2napban következik be. A fiatal anyáknál pedig, az első fialásnál 10-30% kb. hogy elpusztulnak, vagy mind vagy 1-2. Mert nem tudja az anya a dolgát még. üdv egy tenyésztő

2013. ápr. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha fészeken kívül voltak, akkor még az is lehet, hogy a szopás végén rántotta ki a mama. Akkor nem jó az ellentőládátok mérete.
2013. ápr. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
rengeteg nyulam volt már.első ellésnél mindig meghaltak.volt olyan nyulam ami megette a kölykét.
2013. ápr. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem fogtam meg őket, nem is láttam őket élve. viszont másnap reggelre megint volt egy nyúlfi, szintén halott :(
2013. ápr. 25. 16:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már eleve halva születtek. Az anya nyuszi jól van azóta?
2013. ápr. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az első "alom" általában így végzi :(
2013. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!